Genel

Osmaniye aşıda Türkiye ortalamasının üzerinde!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı verilere göre Türkiye’de en az vaka sayısında birinci sırada olan Osmaniye’de,aşılamada da birinci sıranın hedeflendiğibildirildi. Vaka sayılarını sıfırlamak için Maske, Mesafe ve Temizlik üçlüsünün ardından dördüncü kuvvet olarak aşıya sarılmak gerektiğini belirten Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, “18 yaş üstü hedef nüfusumuz yaklaşık 403 bin 923 kişidir. Osmaniye geneli olarak yaptığımız aşı sayısı ise 307 bini geçmiş durumdadır. Yaklaşık 98 bin vatandaşımızın çift doz aşılarını tamamlayarak bu süreci bitirmiş olduk” dedi.
Sağlık Bakanlığı tarafından haftalık olarak açıklanan son korona virüs insidansharitasında,Osmaniye 100 binde 4,92 vaka sayısı ile Türkiye’de birinci sırada yer aldı. Genel tedbirlerin aralıksız devam ettiği Osmaniye’de aşılama çalışmaları da hızla devam ediyor. İl Sağlık Müdürü Dr. Öznavruz “Sağlık Bakanlığı tarafından aşılama yaş sınırının 18 yaş ve üstüne indirilmesinin ardından, kamu hastaneleri başta olmak üzere özel hastaneler ve aile sağlığı merkezleri ile kentin farklı noktalarına kurulan mobil istasyonlarda 307 bin dozdan fazla aşılama yapılırken bunun yaklaşık 98 bini ikinci doz olarak uygulandı” dedi.

Mutlaka Aşı Olunması Gerekiyor!
Osmaniye’de 18 yaş üstü hedef nüfusun yaklaşık 404 bin olduğunu ifade eden  Dr. Hasan Öznavruz, aşının önemine vurgu yaparak “Osmaniye kent genelinde kamu hastaneleri, özel hastaneler ve aile sağlığı merkezleri başta olmak üzere toplu organize sanayi bölgelerindeki toplu aşılama süreçlerinden sonra Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan istatistiklere göre 18 yaş üstü hedef nüfusumuz yaklaşık 403 bin 923 kişidir. Osmaniye geneli olarak yaptığımız aşı sayısı ise 307 bini geçmiş durumdadır. Yaklaşık 98 bin vatandaşımızın çift doz aşılarını tamamlayarak bu süreci bitirmiş olduk. Biz özellikle Osmaniye’de Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre 100 binde 4,92 seviyesindeyiz. Bunun devamı ve sıfırlamamız için de dördüncü kuvvetimiz olan aşıya sarılmamız gerekiyor. Osmaniye şimdiye kadar bize destek oldu” şeklinde konuştu.

Osmaniye Türkiye Ortalamasının Üzerinde!
Vaka sayısında olduğu gibi aşılama oranlarında da birinci olmayı hedeflediklerini belirten Dr.Öznavruz, şöyle konuştu: “Aşı noktasında şu an itibariyle Türkiye ortalamasının üzerindeyiz. Birinci olmaya alışkın olduğumuz kent olmamız haliyle aşılama oranlarımızdan da birinci olmayı hedefliyoruz. İnşallah maskesiz günlerin de yakın olduğunu aşılama süreçlerini yüzde 70’in üzerine çıkardığımız an itibariyle de maskelerden kurtulacağımızın da bir ifadesidir. Lütfen aşıya gelelim. Aşılarımızı ihmal etmeyelim. Özellikle birinci dozu yaptırıp da üzerinden 42 günü geçmiş vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. İkinci doz aşılarını lütfen tamamlasınlar.”

Rufi TOPAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.