Genel

OSMANİYE AŞILAMADA 71 İLİ GERİDE BIRAKTI

Osmaniye Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz da kurallara hassasiyetle uyulmasının, aşı yaptırılması ve aşı sürecinin tamamlanmasının bu mücadelede çok önemli olduğunu bir kez daha hatırlatarak, “Dün itibariyle ikinci doz aşılamada yüzde 75 oranını yakaladık. İnşallah devam edeceğiz. Bu anlamda bütün hemşehrilerime bu mücadeleye verdikleri katkıdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu mücadeleyi hep birlikte kazanacağımıza inanıyoruz, inşallah kazanacağız. Tedbirlere uyulmasının ve aşı olmayan hemşehrilerimizin bir an evvel aşılarını olmasının, aşılama süreçlerini tamamlamamış olanların aşılama süreçlerini tamamlamasının gerekli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’nin yeni korona virüs tablosu açıklandı. 27 Eylül’de açıklanan 24 saatlik verilere göre 27 bin 188 vaka tespit edildi. Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 206 oldu. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan tabloda aşılama verilerine de yer verildi.

En az 2 doz aşısını olmuş 18 yaş üzeri nüfusu kapsayan verilere göre Türkiye’de 2. doz aşılama ortalama yüzde 70,59 oldu. 1. doz ortalaması yüzde 86,28 olurken, 1., 2. ve 3. doz aşısını olan vatandaş sayısı toplamda 108 milyon 305 bin 902’e yükseldi.
“AŞILAMADA OSMANİYE 10. SIRADA”
Verilerde, aşılamada önde giden illere de yer verildi. Bakanlığın tablosuna göre yüzde 77,9 ile Türkiye’de en çok aşılamanın gerçekleştirildiği Kırklareli’ni Muğla, Amasya, Eskişehir, Çanakkale, Ordu, Edirne, Balıkesir, Burdur ve Osmaniye takip etti. Osmaniye, aşı haritasında da mavi renkli kategoride yer aldı.

Osmaniye Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz da kurallara hassasiyetle uyulmasının, aşı yaptırılması ve aşı sürecinin tamamlanmasının bu mücadelede çok önemli olduğunu bir kez daha hatırlatarak, “Dün itibariyle ikinci doz aşılamada yüzde 75 oranını yakaladık. İnşallah devam edeceğiz. Bu anlamda bütün hemşehrilerime bu mücadeleye verdikleri katkıdan dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu mücadeleyi hep birlikte kazanacağımıza inanıyoruz, inşallah kazanacağız. Tedbirlere uyulmasının ve aşı olmayan hemşehrilerimizin bir an evvel aşılarını olmasının, aşılama süreçlerini tamamlamamış olanların aşılama süreçlerini tamamlamasının gerekli olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Hep birlikte mücadeleye devam” dedi.

Bakanlığın tablosuna göre yüzde 44,6 ile Türkiye’de en az aşılamanın gerçekleştirildiği Şanlıurfa’yı Mardin, Bitlis, Batman, Muş, Diyarbakır, Siirt, Ağrı, Bingöl ve Şırnak takip etti.

Sağlık Bakanı Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugünkü tabloda, 27.188 kişinin, ortalama bir hafta önce, uymaları gerektiğini aslında bildikleri kurallara uymadığını görüyoruz. Muhtemelen risk aldıklarını düşünmüyor, tedbire gerek görmüyorlardı. Kalabalık ortamda, evimizin dışında tedbirlere mutlaka uymalı, aşımızı olmalıyız” şeklinde  konuştu.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.