Genel

OSMANİYE BELEDİYESİ TAHAKKUK EDEN BORÇLARI YAPILANDIRIYOR

 7326 Sayılı yapılandırma kanunu kapsamında Osmaniye Belediyesi, vatandaşlarımıza borçlarını eşit taksitle ödeme imkânı sağlandı.

Taksit imkânından yararlanmak isteyen vatandaşlar, 31 Ağustos 2021 günü mesai bitimine kadar Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne müracaat ederek yapılandırma işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile ilgili kanun Resmi Gazete yayınlanarak yürürlüğe girmesinin ardından belediyeye ait borçlarda yapılandırılmasına imkân sağlandı.

Vatandaşlarımızın belediyeye olan borçlarına 18 aya kadar ödeme kolaylığı getirildi diyen Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara; ”Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yasa kapsamında belediyemize borçları bulunan vatandaşlarımıza yönelik peşin ödeme kolaylığı ve taksitli ödeme imkânı tanımaktadır.

Borç yapılandırmasından yararlanacak mükelleflerimizin 31 Ağustos 2021 günü mesai bitimine kadar Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğümüze müracaatta bulunmaları yeterli olacaktır. Dedi.

Vatandaşlar kendilerine en uygun taksit ve vade seçeneğinden faydalanabilecek. İki ayda bir ödemenin öngörüldüğü yeniden yapılandırmada peşin ödeme, 6 taksit 12 ay vade, 9 taksit 18 ay vade, 12 taksit 24 ay vade ve 18 taksit 36 ay vade seçenekleri bulunuyor. Peşin ödemelerde gecikme faizinin %90’ı oranında indirim sağlanıyor.

 Vatandaşlar Yapılandırma İşlemlerini, e- Belediye Üzerinden https:// webportal.osmaniye.bel.tr/web/guest/2 internet adresi üzerinden de yapılabilecek.

Belediye basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.