Genel

Osmaniye Belediyesi’nden, Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinliği

Osmaniye Belediyesi tarafından, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında ‘Hayvan Sevgisi’ konulu resim yapma yarışması düzenlenecek. Yarışmaya son başvuru tarihi 01 Ekim olarak açıklandı. Belediye’den yapılan açıklama şöyle:

“Duyarlılık eğitimi olarak da adlandırılabilecek olan resim yapma yarışması, çocukların duygu dünyasını ve ifade gücünü geliştirerek hayvan sevgisini arttırmak amaçlı ilkokullar ve ortaokullar arası olmak üzere iki kategoride düzenleniyor.

Çocukların hayallerini ve düşüncelerini kâğıtlara yansıtacak olan yarışmaya merkeze bağlı tüm özel ve resmi okullarda öğrenim gören ilkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrenciler katılabilecek.

Katılımcılar, 35*50 ebatlarında kâğıtlara istedikleri tekniği kullanarak çizecekleri resmi, son başvuru tarihi olan 1 Ekim Cuma günü saat 14.00’a kadar Osmaniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

Her öğrencinin sadece bir resimle katılabileceği resim yapma yarışmasına katılım şartnamesi www.osmaniye-bld.gov.tr adresinden incelenebilecek veya (0328) 440 00 80 numaralı çağrı merkezini arayarak Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden detaylı bilgi alabileceklerdir.

Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Hayvan Sevgisi’ temalı resim yapma yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 4 Ekim günü düzenlenecek etkinlikte verilecektir.”

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.