Genel

OSMANİYE  İŞKUR,  12 ENGELLİYİ İSTİHDAM ETTİ

İŞKUR  Osmaniye İl Müdürü  Hacı AKKOYUNLU, iş arayanlara hitaben bir konuşma yaparak çalışma şartları hakkında onlara bilgi verdi.İŞKUR’un engellilere yönelik sunduğu hizmetleri anlatan AKKOYUNLU; İŞKUR’da görevli Engelli İş Koçlarından iş ve mesleki rehberlik konusunda her zaman yardım alabileceklerini söyledi.

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü aracılığı ile engelli vatandaşlarımızı işe yerleştirmek amacıyla firma yetkilileri tarafından engelli iş arayanlarla iş görüşmesi yapıldı. Osmaniye İŞKUR hizmet binasında yapılan iş görüşmesine 47 iş arayan katıldı.

TekmontEndüstri Tesisleri ile Öztunç İnşaat Firmasının yetkilileri tarafından yapılan iş görüşmesinde, 12 engelli vatandaşımız iş sahibi oldu.Tekmont Endüstri Tesisleri 10 kişi, merkezi mersinde bulunan ve Osmaniye’de hızlı tren yapımını üstlenen Öztunç İnşaatFirması ise ofis işlerinde çalıştırmak üzere 2 engelli iş arayanımızı işe aldı.

Görüşme öncesinde İl Müdürü Hacı AKKOYUNLU, iş arayanlara hitaben bir konuşma yaparak çalışma şartları hakkında onlara bilgi verdi.İŞKUR’un engellilere yönelik sunduğu hizmetleri anlatan AKKOYUNLU; İŞKUR’da görevli Engelli İş Koçlarından iş ve mesleki rehberlik konusunda her zaman yardım alabileceklerini söyledi.

Görüşmeye İl Müdür Yardımcısı İbrahim ÖKSÜZ ile İŞKUR İl Müdürlüğünde Engelli İş Koçu olarak görev yapan Ertuğrul GENÇOĞLU ile Melike ALİBEKİRLİOĞLU da katıldı.

HASAN KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.