Genel

Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya’nın 30 Ağustos ZAFER BAYRAMI Mesajı

Ak Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya yayınlamış olduğu mesajında şunları söyledi:

Aziz Türk Milletimize  bu zaferi armağan eden  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şanlı, muzaffer ordumuzun tüm mensuplarını rahmetle, minnetle,  yad ediyor; şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Ağustos ayında başlayan  şanlı zaferlerimizin    son halkası olan 30 Ağustos Zaferi,  Aziz Türk Milletinin istiklalini ve istikbaline  el uzatanlara, özgürlük ve bağımsızlığına müdahale  edenlere karşı Türk Milletinin Azim ve  kararlılığının göstergesi olarak tarihteki yerini almıştır.

İnancı ve kararlılığı dışında her şeyini kaybetmiş olan aziz milletimiz, yedi düvele karşı verdiği bağımsızlık  mücadelesi sonrasında şanlı  bir zafer kazanarak, bağımsızlığa giden yolda tüm engelleri yok etmiştir. Bugün göğsümüzü kabartarak, gurur duyarak  bahsettiğimiz, bu büyük zafer, asırlardır hür yaşayan milletimizin ilelebet bağımsız yaşama istek ve iradesinin en önemli göstergesidir. Başarılarla dolu tarihimize baktığımızda, Malazgirt’le başlayan Anadolu’yu kendimize vatan kılma mücadelemizin asla bitmeyeceğini, en zor dönemimizde, 7 düvele karşı verdiğimiz Çanakkale Savaşı ile ilan etmiştik. Günümüzde de Aziz Türk Milletimiz, 15 Temmuz’da, darbeye, hain, taşeron darbecilere ve dış güçlere karşı istiklalini ve istikbalini koruma hususundaki azmini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

15 Temmuz Destanı, milletçe bağımsız yaşama irademizin bir kere daha şahlanışı  olmuştur.

Tarihimizde atalarımızdan almış olduğumuz düstur ile bugün  dünyada ve tüm İslam aleminde  umudunu bize bağlamış tüm mazlumlar ve mağdurlar için mücadele ediyoruz. Bilinmelidir ki , bu yüce erdemlik,  gönüllülük Ülkemizin bir zaafı değil, aksine milletimizin köklerinin ne kadar sağlam olduğunu gösteren  en büyük güç kaynağımızdır.

Güçlü Türkiye’nin azim ve kararlıkla her alanda 2023 hedeflerine ulaşması demek, bizim ve etrafımızdaki tüm coğrafyanın geleceğine yön  vermek demektir. Atmış olduğumuz kararlı adımlar ile aziz milletimizin bağımsızlık iradesi hep var olacak, hür olacak ve daima iş başında olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, şanlı , büyük zaferimizin yıldönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; mukaddes toprakların bedelini canlarıyla, kanlarıyla, alın terleriyle ödeyen ve bizlere bırakan Aziz Şehitlerimizi ve kahraman Gazilerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle anıyor,  Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.