Genel

OSMANİYE POLİSİNDEN FUHUŞ OPERASYONU

Osmaniye’de fuhuş olayını adı karışan 6 kişiden 3’ü tutuklanırken, diğer 3’ü de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Osmaniye Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerinin, Fuhuşa Teşvik, Aracılık ve Yer Temin Etmek ve Reşit Olmayanla Cinsel İlişki Suçlarıyla ilgili 2 aylık süre zarfında, Teknik Takip ve İzleme sonucu yapmış olduğu çalışma sonucunda tespit edilen, daha önceden belirlenmiş bir tarihte sabahın erken saatlerinde eşzamanlı 6 adreste 12 ekip ve 32 personelin katılımıyla Osmaniye merkezli yapılan planlı operasyonda;

Eşlerini pazarlayan 2 erkek şahıs, Mağduriyetlerinden faydalandığı kadınları pazarlayan 3 erkek şahıs, kendisini ve bulduğu kadınları pazarlayan 1 kadın olmak üzere toplamda şüpheli 6 şahıs , pazarlanan ve yaşı küçük şahıslarla para karşılığında cinsel ilişkiye giren 2’si Şüpheli/Mağdur 6 hayat kadını, 1’i Ukrayna uyruklu olmak üzere, kendilerini pazarlayan şahıslarla bulundukları evlerinde yakalanarak gözaltına alındı.

Bu süre zarfında kadınlarla para karşılığında cinsel ilişkiye giren içlerinde 18 yaş altı(mağdur) şahısların da bulunduğu 281 tanık şahsın ifadesine başvuruldu, Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan şahıslar 11.08.2021 günü  savcılığa sevk edildi.

Emniyetteki ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen  şüpheli 3 şahıs İ.G. , U.G. ve H.S. mahkemece  tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüpheli 3 şahıs H.A. , M.K. ve Z.Ç. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Osmaniye Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği olarak suç ve suçlulara karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir.

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.