Genel

Osmaniye Polisinden Şafak Operasyonu

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği Şafak Operasyonu’nda 2’si aranan şahıs olmak üzere toplam 14 şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre; 06.07.2021 günü saat 05.00’te Hatay Merkezli 5 ilde (Hatay-Osmaniye-Gaziantep-Ankara-Mersin) planlı operasyon yapıldı. Osmaniye il merkezinde Doktor İhsan Göknal Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi ve Yeşilyurt mahallelerinde bulunan 9 ayrı adreste yapılan eş zamanlı operasyonlarda; E.Y. (38), U.Y. (36), M.Ç. (24), M.Ç. (23), K.T. (24), M.Ç. (27), A.G. (45), S.G. (25), S.G. (25), S.T. (25), A.Ç. (37), D.B. (42) isimli toplam 12 şahıs yakalandı. Şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda ise 3 adet Pompalı tabir edilen tüfek ve 33 Adet Dolu Kartuş ele geçirildi.

Bu arada operasyon düzenlenen ikametlerde yapılan kimlik sorgulamasında, bina içinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında Hırsızlık suçundan Osmaniye İlamat ve İnfaz Bürosunca aranması olan İ.G. (30) ve 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan İ.G. (27) isimli şahıslar yakalandı.

Şahısların Emniyetteki işlemlerinin ardından adli mercilere çıkartılacağı bildirildi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.