Genel

OSMANİYE POLİSİNDEN UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK!

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Uyuşturucuyla Mücadele Çalışmaları kapsamında 01.07.2021 ile 04.07.2021 tarihleri arasında yapılan çalışmalarda; 8 şahıs yakalandı, değişik miktarlarda uyuşturucu ele geçirildi. Uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 8 şüpheliden 4’ü tutuklandı.
Alınan  bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 01-04 Temmuz tarihleri arasında ‘torbacı’ olarak tabir edilen uyuşturucu satıcıları ve uyuşturucu madde kullanıcılarına yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonlar sonucunda S.B., C.K., F.B., F.Ç., G.T., S.D.A., T.C. ve O. F. isimli şahıslar gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından ‘Uyuşturucu veya uyarıcı maddeleri ruhsatsız veya ruhsata aykırı olarak imal, ithal veya ihraç’ suçundan adliyeye sevk edilen şahıslardan C.K., G.T., T.C. ve S. D. A. adli kontrol sevk edildi.
Operasyonlar kapsamında şahısların adreslerinde yapılan aramalarda; 3 kilo 765 gram bonzai, 346 gram metamfetamin, 15,44 gram eroin, 2,44 gram esrar, 86 adet extacy hap, 40 adet yeşil reçeteye tabii hap, 1 adet uyuşturucu madde satışında kullanılan hassas terazi ile bir miktar sentetik kannabionid yapımında kullanılan sıvı madde ele geçirildi.

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü’nün Uyuşturucuyla Mücadele Çalışmalarının kararlılıkla devam edeceği belirtildi.

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.