Genel

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz sürekli uyarıyor: MASKE, SOSYAL MESAFE VE HİJYENE DİKKAT EDELİM

Vali Dr. Erdinç Yılmaz ,denetimlerin aralıksız devam ettiğini ifade ederek: “Korona virüs tedbirlerine yönelik denetimlerimizi bugün de sürdürüyoruz. Maalesef Osmaniye’mizde korona virüs vakaları yükseliyor. Buna dur dememiz gerekiyor, daha önce bunu yaptık, yine başarabiliriz. Bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyorum.  Bunun için tedbirleri asla elden bırakmamalıyız; maskemizi mutlaka takmalı, sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına dikkat etmeliyiz. Bu mücadelede aşı çok önemli. Şu anda korona virüse yakalananların çok önemli bir kısmı ya aşı olmamış ya da aşılama sürecini tamamlamamış vatandaşlarımız. Bu nedenle bir an evvel aşılarımızı olalım” uyarısında bulundu.

Osmaniye’de Covid-19 Tedbirlerine Yönelik Geniş Kapsamlı Denetimler, Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın Katılımıyla Aralıksız Devam ediyor.

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.

İskender Türkmen Caddesi gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür Guddusi Arık katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi. 

Denetimleri sırasında esnaf ve vatandaşlarımızın öncelikle hatırlarını sorarak bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, korona virüsle mücadelenin devam ettiğini ifade ederek, bu mücadelede tedbirlere hassasiyetle uyulmasının ve aşı olmanın çok önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz denetimlerinin ardından yaptığı açıklamada, denetimlerin aralıksız devam ettiğini ifade ederek, “Korona virüs tedbirlerine yönelik denetimlerimizi bugün de sürdürüyoruz. Maalesef Osmaniye’mizde korona virüs vakaları yükseliyor. Buna dur dememiz gerekiyor, daha önce bunu yaptık, yine başarabiliriz. Bunu hep birlikte başaracağımıza inanıyorum.  Bunun için tedbirleri asla elden bırakmamalıyız; maskemizi mutlaka takmalı, sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına dikkat etmeliyiz. Bu mücadelede aşı çok önemli. Şu anda korona virüse yakalananların çok önemli bir kısmı ya aşı olmamış ya da aşılama sürecini tamamlamamış vatandaşlarımız. Bu nedenle bir an evvel aşılarımızı olalım. Aşı sürecini tamamlamamış olan vatandaşlarımızın da, zamanı gelenlerin gecikmeden aşılarını yaptırmaları çok önemli.

BİR DAHA KAPANMAMAK İÇİN…

Bir daha kapanmamak için, eğitim öğretimin aksamaması için mutlaka kurallara uymaya devam etmeliyiz, aşılarımızı bir an evvel yaptırmalıyız. Bunları yapmadığımız sürece eğer tekrar kapanma yaşarsak bu daha zor oluyor, bunu hepimiz yaşadık, biliyoruz. Aşı fırsatını çok iyi değerlendirelim ve tedbirlere uymayı asla aksatmayalım. İnşallah hep birlikte bunu başaracağız.”diye konuştu.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.