Genel

OSMANİYE’DE COVİD-19 TEDBİRLERİNE YÖNELİK DENETİMLER DEVAM EDİYOR

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Korona virüsle mücadelemizi sürdürüyoruz. Hamdolsun Osmaniye olarak, aşılamada Türkiye’de en iyi sekizinci iliz. Bu anlamda bütün Osmaniyeli hemşehrilerime, bu mücadeleye verdikleri destekten dolayı yürekten teşekkür ediyorum. Bu mücadeleyi asla bırakmamamız gerekiyor. Aşı sürecimizi en kısa zamanda tamamlamamız gerekiyor. Korona virüsle mücadelede şu anda elimizdeki en etkin gücümüz aşı ve tedbirlere hassasiyetle uymaktır. Bu şekilde mücadelemizi sürdürelim ve bu illetten en kısa sürede kurtulan, ilk kurtulan il Osmaniye’miz olsun”dedi.

Tüm ülkemizde olduğu gibi Osmaniye’de de Covid-19 tedbirlerine yönelik geniş kapsamlı denetimler aralıksız devam ediyor. Denetimlere Valimiz Dr. Erdinç Yılmaz da katılıyor.

Dinamik Denetim Modeli çerçevesinde, kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara toplumun tüm kesimlerince uyulmasının sağlanması amacıyla tüm ülke genelinde yapılan geniş kapsamlı denetimler Osmaniye’de de tüm yaşam alanlarında devam ediyor.

Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi boyunca gerçekleştirilen denetimlere; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık katıldı. Kamu kuruluşları il müdürlerinin yer aldığı gruplar halinde yapılan denetimler ilin diğer yaşam alanlarında da gerçekleştirildi. 

Denetimleri sırasında esnaf ve vatandaşlarımızın öncelikle hatırlarını sorarak bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, korona virüsle mücadelede tedbirlere hassasiyetle uyulmasının ve aşı olmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Denetimlerin ardından basın mensuplarına açıklama yapan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Korona virüsle mücadelemizi sürdürüyoruz. Hamdolsun Osmaniye olarak, aşılamada Türkiye’de en iyi sekizinci iliz. Bu anlamda bütün Osmaniyeli hemşehrilerime, bu mücadeleye verdikleri destekten dolayı yürekten teşekkür ediyorum. Bu mücadeleyi asla bırakmamamız gerekiyor. Aşı sürecimizi en kısa zamanda tamamlamamız gerekiyor. Korona virüsle mücadelede şu anda elimizdeki en etkin gücümüz aşı ve tedbirlere hassasiyetle uymaktır. Bu şekilde mücadelemizi sürdürelim ve bu illetten en kısa sürede kurtulan, ilk kurtulan il Osmaniye’miz olsun” diye konuştu.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.