Genel

Osmaniye’de Güvenlik Korucularına HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü Korucular Dairesi Başkanlığı tarafından ilimizde görev yapmakta olan güvenlik korucularına yönelik olarak; vatan ve millet sevgisi gibi milli değerlerimiz, halkla ilişkileri güçlendirmek, aile ilişkilerini geliştirmek, empati kurmak, hoşgörülü olmak, yardımsever ve merhametli olmak konularının yer aldığı Hizmet İçi Eğitim programı düzenlendi.

Osmaniye  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen eğitim programına Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca, ve ilimizde görev yapan güvenlik korucuları katıldı.

Saygı duruşundan bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programda İller İdaresi Genel Müdürlüğünce hazırlanan güvenlik koruculuğu isimli kısa tanıtım filmi sunuldu.

Programda konuşan Korucular Daire Başkanı Mithat Can Kutluca, “Korucular Daire Başkanlığı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın desteği ve Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla kurulduğumuz 2016 yılından bugüne kadar korucularımızın temel meseleleriyle yakından ilgilenmeye gayret göstermekteyiz. Bugün Ağustos ayı rakamları itibariyle 56 bin 691 güvenlik, 18 bin 841 gönüllü olmak üzere toplam 75 bin 532 korucumuzun görevleri esnasında karşılaştıkları zorluklarla mücadele edebilmeleri için maddi ve manevi yanlarında olmaya özen göstermekteyiz. Bu minvalde koruculara verdiğimiz destekler her daim devam edecektir.

Bu eğitimin kapsamı, görevlerini icra ederken, milli ve manevi değerlerimizle korucularımızın desteklenmesini hedefleyen, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğretim görevlilerimizle birlikte hazırladığımız müfredattan oluşmaktadır. Çalışmalarımızın amacı ise milli ve manevi değerlerimizi zaten bünyesinde barındıran korucularımıza akademik ve operasyonel manada profesyonel destek sağlayarak görevlerini daha şevkle yapmalarına yardımcı olmaktır. Bu sayede korucularımızın moral ve motivasyonlarını artırmayı hedeflemekteyiz.”dedi.

Daha sonra konuşan güvenlik korucuları adına konuşan Güvenlik Korucusu Kenan Ersoy ise, “Güvenlik korucusu olarak vatanımıza ve milletimize daha kaliteli ve nitelikli görev yapabilmemizde bizlere katkı sağlayacak olan bu eğitimi düzenlediği için, başta terörle mücadelede kendisinden güç aldığımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya, Sayın Jandarma Genel Komutanımız Orgeneral Arif Çetin’e teşekkürü borç biliyoruz. 2016 yılından bu yana ilimiz merkez ve ilçelerinde 348 güvenlik korucusu görevine devam etmektedir.

Terörle mücadelede birçok güvenlik korucumuz şehit olmuş ve birçok güvenlik korucumuz gazi unvanına sahip olmuştur. Bu vesile ile rahmete yürüyen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, gazilerimize şükranlarımızı sunarız. Çok şükür ki Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımızın dünyaya meydan okuyan dirençli duruşları sayesinde bugün eli kanlı terör örgütlerine dağları dar ediyoruz. Son terörist de yok oluncaya kadar mücadelemiz gece gündüz demeden sürecektir.”dedi.

Programda konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise eğitimin hayırlı olmasını temenni ederek, “Bu programın düzenlenmesinde Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın İçişleri Bakanımız ve Devletimizin yetkililerine şükranlarımızı sunuyorum. Bütün meslek gruplarında zaman zaman hizmet içi eğitimler yapılmaktadır. Hizmet içi eğitimlerde moral, motivasyon ve görev alanımızla ilgili, görevimizi daha iyi yapabilmemiz sağlayacak birçok bilgiyi sunacak bir ortam sağlanıyor. Bu program da sizlerin görevlerinizi en iyi şekilde, eksiksiz ve kusursuz yapabilmenizi sağlayacak, görevinizde daha başarılı olmanızı sağlayacak, görevinizi yaparken sıkıntı yaşamamanız, görevinizi daha güvenli yapabilmeniz için çok önemli bilgiler sunacaktır. Bu sunumları dikkatle izlemenizi ve öğrendiklerinizi de meslek hayatınıza uygulamanızı istiyorum. Bunun sizin hayatınızda çok olumlu katkıları olacağını düşünüyorum.”diye konuştu.

Vali Yılmaz, sözlerinin devamında, güvenlik korucularının kahramanca mücadele verdiğini ifade ederek, “Güvenlik korucularımızın teröre karşı nasıl kahramanca mücadele verdiklerine bizzat birçok defa şahit oldum. Sizler gerçek bir kahraman, gerçek bir vatan bekçisi, vatan koruyucususunuz. Görevinizin kutsallığının farkında olduğunuzu çok iyi biliyorum. Kutsal vatan topraklarının korunması çok önemli, siz de hamdolsun bunun bilincindesiniz.”dedi.  

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, son zamanlarda ülkemizin karşı karşıya kaldığı yangınlardan da söz ederek, “Öncelikle yangından etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu yangınlarda kahramanca mücadele verirken hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum.”dedi. Vali Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti, “Bu dönemler başta olmak üzere yangın olabilecek zamanları kapsayacak şekilde, 24 saat alanda, yeşil vatanımızı sizlerle birlikte koruyacağız. Bu da bizim için çok önemli bir görev. Şu süreçte en önemli görevlerimizden biri de ormanlarımızı korumaktır. Sizden bu anlamda da üstün gayret ve başarı bekliyorum. Yapacağınıza da hiç şüphem yok.”dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Hizmet İçi Eğitim Programı başladı.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.