Genel

OSMANİYE’DE KAÇAK GÖÇMENLERE GEÇİT YOK

Osmaniye’de şüphe üzerine durdurulan bir araçta balık istifi taşınan Suriye uyruklu 28 göçmen yakalandı. Pasaportu bulunmayan bu kişilerin Suriye’den ülkemize yasa dışı yollardan giriş yaptıkları tespit edildi.

 Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekiplerince D-400 Adana istikameti uygulama noktasında  göçmen kaçakçılığının önlenmesi ve düzensiz göçmenlerin yakalanması kapsamında şüphe üzerine durdurulan araç (14 kişilik) içerisinde hayati bakımdan tehlike arz edecek ve insani olmayan koşullarda insan onurunu kırıcı şekilde balık istifi taşınan toplam 30 yabancı uyruklu şahsın yapılan kimlik kontrolünde 28 şahsın resmi makamlarca verilen kimlik belgesinin/ pasaportunun olmadığı, Suriye’den ülkemize yasa dışı yollardan giriş yaptıkları tespit edildi.

Şahısları Gaziantep ilinden Adana iline taşıyan sürücü A.Y.S  isimli şüpheli şahıs gözaltına alınarak Göçmen Kaçakçılığı suçundan adli işlem yapılmıştır. Aracın göçmen kaçakçılığı suçunda kullanılmasından dolayı ilgili Kanun kapsamında araca el konuldu. Ayrıca araç sürücüne belgesiz yabancı taşımaktan toplamda 56.730 TL idari para cezası verilmiştir. Suriye uyruklu şahıslar idari işlemleri için İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti suçundan doğrudan ya da dolaylı yoldan maddi menfaat etmek isteyen şahıslarla ilgili mücadelenin  kararlılıkla devam edeceği bildirildi.

Rufi TOPAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.