Genel

Osmaniye’deki yangınların dumanları Gaziantep’e ulaştı

Osmaniye’deki yangınların oluşturduğu dumanlı hava Gaziantep’lileri tedirgin etti. Dumanlı hava Gaziantep’te orman yangını paniği yaşattı.

Gaziantep kent merkezinde Osmaniye’deki orman yangını nedeniyle etkili olan dumanlı ve isli hava vatandaşları tedirgin etti. Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Davut Gül, kentte tespit edilen bir yangının olmadığını söyledi.
Osmaniye’de Kazmaca köyü ve Dereobası köyünde çıkan orman yangınlarının dumanlarının Gaziantep’e kadar ulaşması, kentte orman yangını paniği yaşattı. Yoğun rüzgarın etkisiyle Gaziantep’e kadar ulaşan dumanlı ve isli hava, Gazianteplileri tedirgin etti. Bazı sosyal medya hesaplarından kent merkezindeki Erikçe ormanında yangın olduğuna dair yapılan paylaşımlar üzerine Vali Davut Gül sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
Vali Gül, yaptığı paylaşımla dumanlı ve isli havaya açıklık getirerek, “Duman ve koku konusundaki hassasiyetinize teşekkür ederim ama bizde tespit ettiğimiz bir yangın yok. Panik yapmadan duyarlılığımızı devam ettirelim lütfen. Bu süreçte yangına sebep olabilecek tüm aktivitelerimizi erteleyerek bu ulusal mücadeleye destek olalım” ifadelerini kullandı.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.