Genel

Osmaniyeli İmam Hatip Öğrencileri Türkiye İkincisi oldu!

Osmaniye Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu 10/B sınıfı öğrencilerinden Kemal Umuş ve Bilge Kağan Savrandalı, Led lambaların kullanım ömürlerinin ve enerji tasarruflarının arttırılması, bozulan led lambaların ekonomiye kazandırılması projesi ile Türkiye ikincisi oldular.

2021 yılı TÜBİTAK- Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı lise öğrencileri enerji verimliliği proje yarışması ön eleme sonucunda mülakata davet edilen öğrenciler arasında yapılan nihai değerlendirme sonucunda “Led lambaların kullanım ömürlerinin ve enerji tasarruflarının arttırılması, bozulan led lambaların ekonomiye kazandırılması projesi” ile Türkiye ikincisi oldular.

Şehit Mehmet Karacatilki Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü Ali Asil yaptığı açıklamada “Zamane gençlerinden tam da beklenen ve özlenen gayreti gösteren öğrencilerimiz, teknolojiyle iç içe yaşayan yarınlarımız olan gençlere de örnek olacak şekilde teknolojiyi vatanın ve milletin gelişmesine katkıda bulunacak tarzda kullanarak, başarılı bir sonuç almışlardır. Öğrencilerimizi bilime olan ilgilerinden dolayı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.