Genel

OSMANİYELİ KİCK BOKSCU HİLAL GURURUMUZ OLDU!

Osmaniyeli KickBoksçu Hilal Güngördü, hayali olan milli takıma seçilmesinin ardından, şimdi milli forma ile katılacağı Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonası’nda madalya hedefliyor. Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenecek olan Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonası’na katılacak olan milli sporcu Hilal Güngördü çalışmalarını tamamladı. Milli takım formasını giyecek olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşayan Hilal, şimdiki hedefinin ise Türkiye’yi temsil edeceği Macaristan’daki şampiyonada şampiyon olup, İstiklal Marşı’nı okutmak olduğunu söyledi.
Kick Boks Milli Takımına seçilen ve 16 Eylül’de Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenecek olan Kick Boks Dünya Kupası Şampiyonası’na büyükler 55 kiloda katılacak olan Hilal Güngördü, hazırlıklarını tamamladı. Aynı zamanda Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu 3. sınıf öğrencisi olan milli sporcu, çocukluğundan beri uğraştığı kick boks sporunda en son Turkish Open Avrupa Kupası’nda bireyselde ikinci, takımlarda ise şampiyon olmuştu. Haftanın her günü çift antrenmanla şampiyonaya hazırlanan Hilal, hayalini kurduğu milli takım formasını giyerek Macaristan’a gitti.
Spora amcasının sayesinde başladığı kick boksta dünya şampiyonluğuna kadar ilerlediğini belirten milli sporcu Hilal Güngördü, “Osmaniye’de Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu 3. sınıf öğrencisiyim. Küçük yaşta amcamın sayesinde kick boksa başladım. İki senedir yoğun bir şekilde sabah akşam haftanın 7 günü antrenmanlarıma devam ediyorum. Şu anda da aldığım derecelerden çok mutluyum. Milli takım formasını giymek hayalimdi. Milli takım adına 16-19 Eylül tarihleri arasından Macaristan’da dünya kupasına gideceğim. Orada da bayrağımızı göndere çekeceğim. İstiklal Marşı’mızı okutmak için elimden gelen her şeyi yapacağım” dedi.
Haftanın 7 günü çift antrenman yaparak şampiyonaya hazırlandıklarını ifade eden Kick Boks Milli Takım Antrenörü Yusuf Güngördü, “Şimdi önümüzde Dünya Kupası Şampiyonası var. Yeğenim Hilal Güngördü, Macaristan’da yapılacak olan şampiyonada Milli Takım adına mücadele edecek. Orada inşallah bayrağımızı göndere çektirecek. İyi çalıştık, güzel bir çalışma evresi geçirdik. Bu bizim için çok gurur verici bir şey. İnşallah daha iyi yerlere geleceğini umuyorum. Çalışmalarımız gayet iyi gidiyor. Normalde haftanın 7 günü çift antrenman yapıyoruz. Bunlardan bir günümüz tek geçiyor, sabahları koşu akşamları antrenman yapıyoruz. Yoğun bir şekilde antrenmanlarımızı yaptık. Bu şampiyonaya da iyi hazırlandık. İnşallah güzel bir başarı elde edecek” şeklinde konuştu.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.