Spor

OSMANİYELİ KİCKBOKSÇULAR ŞAMPİYONAYI DOMİNE ETTİLER

Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun 2021 yılı faaliyet programında yer alan  Büyükler, Gençler Türkiye Kick Boks Şampiyonası Şırnak ilinde yapıldı.

Şırnak ilinde yapılan Büyükler ve Gençler Kick Boks Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerinde; Osmaniyeli SporcularKickBoksçular3 Altın, 8 Gümüş ve 3 Bronz madalya alarak büyük bir başarı elde etti ve adeta şampiyonayı domine ettiler.

Şampiyonda derece yapan sporcular ise şöyle:  Büyükler kategorisinde şampiyon olan 63 kg Ferit Özdemir Point Fighting 1. 15-24 Ekim Tarihleri arasında İtalya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasında Ülkemizi temsil etme hakkını elde etti.

Mustafa Berat Kaya 59 Kg Point Fighting 2. Celal Erkul 74 Kg Point Fighting 2.

MuratAbaylı 84 Kg Point Fighting 2. Oldu. 2022 7. Uluslararası Avrupa Kupasında Milli Takımı Temsil Edecekler

Gençler kategorisinde ise; Zeynep Demir 70 Kg Point Fighting 1.Mehmet Ali Murat 57Kg Point Fighting1. Zişan Yımaz 60 Kg Point Fighting 2. 5-14 Kasım Karadağ Gençler Avrupa Şampiyonasına Ülkemizi Temsil Edecekler.

FilyetNacar 50 Kg PointFighting 2. 2022 7. Uluslararası Avrupa Kupasında Milli Takımı Temsil Edecek

Rasim Karabulut 79 Kg KickLight 2. Zeynep Gültemiz Keçebaş +70 Kg 2. Hilal Güngördü Point Fighting 3. 2022 7. Uluslararası Avrupa Kupasında Milli Takımı Temsil Edecekler.

Ahmet Duranoğlu +94 KickLight/Point 3. Ali Yavuz Öner 63 KİCK LİGHT 3. Neval Alasırt 52 Kg Full Contact 2. Olarak derece elde etti.

Kick Boks İl Temsilcisi Muzaffer Akkaya yaptığı açıklamada; Şırnak ilinde yapılan Kick Boks Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım seçmelerinde Osmaniye ili olarak çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade ederek,“Bu yapmış olduğumuz hummalı çalışmalarının karşılığı olarak ta büyük bir başarı elde ederek 3 Altın 8 Gümüş 3 Bronz madalya alarak şampiyonayı adeta domine ettiklerini aktaran Akkaya, bir sporcumuzu Dünya Şampiyonası’na üç sporcumuzu da Avrupa Şampiyonası’na ve 6 Sporcumuz da Milli Takıma göndereceğiz inşallah.Bu Osmaniye adınaçok büyük bir başarı. Bu başarılarımız elbetteki çok sistemli ve programlı  çalışmalar neticesinde elde edilmiştir. Kenan Karık, Yusuf Güngördü, Abdullah Gökşen ve Hakan Kadıoğlu hocalarıma çok teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir ekiptaşlık duygusu içerisinde çalıştılar.İnşallah sporcularımız hem Dünya Şampiyonasında, hem de Avrupa Şampiyonası’nda, hem ilimizi hem de ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek, şanlı bayrağımızı göndere çektireceklerine yürekten inanıyorum. Her zaman sporun ve sporcunun yanında olan Osmaniye Valimiz SayınDr. Erdinç Yılmaz’a ile Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Mustafa Loğoğlu’na çok teşekkür ederim”dedi.

Rufi TOPAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.