Spor

OSMANİYE’Lİ SPORCULAR, TURNUVADAN 8  ALTIN  VE   5  BRONZ  MADALYA  İLE DÖNDÜLER

Şampiyonların hocası  Kick Boks Milli Takım Antrenörü  Kenan  KARIK’ın  öğrencilerinden 50 kg. büyük bayan altın madalya  AYBÜKE KILINÇ  ve 74 kg.  altın madalya  FERİT   ÖZDEMİR, Yunanistan’ da yapılacak olan  Avrupa Şampiyonasına katılma hakkı kazandı.

Türkiye Kick Boks Federasyonu 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası 1-9 Temmuz 2024 tarihleri arasında Konya’da düzenlendi. Karatay Kongre ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirilen  organizasyonda sporcular, büyükler, gençler, yıldızlar ve minikler kategorilerinde karşılaşmalara çıktı.

7 il’den toplam 6500 sporcunun katıldığı Türkiye Açık Kick Boks Turnuvası”na Osmaniye’yi temsilen katılan sporcular, “8  altın ve 5  bronz olmak üzere toplam 13  madalya kazandılar.

OSMANİYE’Lİ 2 SPORCU, AVRUPA ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Şampiyonların hocası   Kick Boks Milli Takım  Antrenörü Kenan KARIK’ın  öğrencilerinden 50 kg. büyük bayan altın madalya  Aybüke Kılınç  ve 74 kg.  altın madalya  Ferit   Özdemir, Yunanistan’ da yapılacak olan  Avrupa Şampiyonasına katılma hakkı kazandı.

 Turnuvada ayrıca Osmaniye’li sporcular  89 kg. büyük erkek Burhan Karık altın madalya

79 kg gençlerde Muhammet Turhan altın madalya,

 60 kg genç bayanlarda  Huriye Tanır altın madalya,

 42 kg. Minik  erkeklerde  Muhammed Sayid Pişkin altın madalya,

52 kg. yıldız erkeklerde  Turan Kılınç altın madalya,

47 kg. yıldız erkeklerde Yusuf Kenan Karık altın madalya,

55 kg. Genc bayanlarda  Zeynep Dündar   bronz madalya,

 74 kg. Mustafa Barıs K artal bronz madalya,

 55 kg. Yıldız bayanlarda  Zeynep Salıha Eynallı bronz madalya ve

69 kg. Yıldız erkeklerde Efe Kartal bronz madalya

Turnuvadan  toplamda 8 altın  ve 5 bronz madalya  ile döndüklerini belirten Kenan KARIK,   Altın madalya kazanan  sporcularımızdan Aybüke  Kılınç ile Ferit Özdemir  Yunanistan ‘da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil edecekler. Sporcularımız bu şampiyonada ilk 4’e girerlerse Çin’in Pekin şehrinde 2025 yılında yapılacak olan  Dünya Oyunlarına gitme hakkı kazanacaklardır. Ben bunu da başaracaklarına yürekten inandığımı ifade ediyorum.  Bu vesile ile  turnuvada da büyük bir başarıya imza atan tüm sporcularımızı canı gönülden kutluyorum” dedi.

HASAN KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.