Genel

“Osmaniyem- Ödüllü Şiirler” kitabı OGC’de tanıtıldı

Emekli öğretmen – Şair Ali Köşker, ikinci kitabı olan “Osmaniyem” adlı şiir kitabını Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nde (OGC) basın mensuplarına tanıttı. Kentin kültür ve sanatsal çalışmalarındaki tanıtımlara desteğini sürdüren OGC, Ali Köşker’in Osmaniyem adlı şiir kitabının tanıtılması için program gerçekleştirdi.

Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) Üyesi, emekli öğretmen Ali Köşker, yeni çıkardığı “Osmaniyem” başlıklı, Ödüllü Şiirler, Ağıtlar ve Duygularının yer aldığı şiir kitabını Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti, Gökhan Erkmen Toplantı Salonu’nda medya mensuplarına tanıttı.

Kitap tanıtım programında konuşan OGC Yönetim Kurulu Başkanı İsrafil Avcı; “Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti olarak, toplantı salonumuzda özellikle kültürel yönden kitap çıkaran şair ve yazarlarımızın tanıtımlarını yapmak ve onlara ev sahipliği yapmaktan büyük gurur duymaktayız. Bu binamız Osmaniye’mizin tanıtılması noktasında tarafsız olarak herkese açık olduğunu her zaman söylemekteyiz. Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği’nin (OŞYAD) kurulması ile birlikte Osmaniye’mizde kültür ve sanatsal etkinliklerin arttığını ve aynı zamanda da kitaplarını yayınlayan şair ve yazarlarımızın sayılarının da çoğaldığını görmekteyiz. Bu kültürel gelişmede ise OGC Başkan Yardımcımız olan ve aynı zamanda OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak kardeşimizin önemli etken olduğunun inkar edilemeyecek kadar gerçek olduğunu vurgulamak istiyorum. Ali Köşker’in yeni yayınlamış olduğu kitabını Cemiyetimiz toplantı salonunda tanıtmak, kentimiz adına bizleri gururlandırmıştır. Kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

Şair Ali Köşker, OGC’nin kitabının tanıtılması için gereken katkıyı sağlamasından dolayı teşekkür ederek; OŞYAD Üyesi olarak çıkarmış olduğu ikinci şiir kitabının OGC’de tanıtılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Anne tarafından Karacaoğlan torunu ve Düziçili olduğunu vurgulayan Ali Köşker, kitabı hakkında bilgiler verdi. Köşker, ödül aldığı şiirlerin ve bu şiir yarışmalarında aldığı ödülleri verenlerle birlikte çektirdiği fotoğrafların yer aldığı görüntüleri kitabının sayfalarına yerleştirdiğini vurguladı.

OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak ise; “Dernek üyelerimizden Ali Köşker’in ‘Şelalemiz’ isimli şiir kitabından sonra bu ikinci şiir kitabıdır. Kendisini kutluyor ve başarılar diliyoruz. Eğitimci ve derneğimiz üyesi Ali Köşker, Osmaniye merkezli 24 yıldır düzenlediğimiz ‘Ekmek Ödüllü Şiir Yarışması’na da 22 yıl katılarak, en fazla katılımcı ve aynı zamanda önemli dereceler alan bir şairimizdir. Kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Şair Ali Köşker, OGC Başkanı İsrafil Avcı ile toplantıya katılan basın mensuplarına kitaplarını imzalayarak hediye ederken, okuduktan sonra eleştirilerini beklediklerini vurguladı.

(OŞYAD BASIN)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.