Genel

OSMANİYE’NİN DÜNKÜ ÇOCUKLARI FUARA RENK KATTI

Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) üyelerinden oluşturulan “Osmaniye’nin Dünkü Çocukları” ekibi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu yıl da; “Osmaniye Belediyesi 5. Kitap Fuarın”nı ziyaret edenler ile stantlarda kitaplarını imzalayan yazarlara yönelik etkinlik düzenleyerek, fuar çadırı içerisinde o anda bulunanlara duygulu anlar yaşattı.

Osmaniye Belediyesi 5. Kitap fuarında, 5 Nolu Stantta bu yıl 18 yazarı ile imza günleri gerçekleştiren OŞYAD, bünyesinde oluşturduğu “Osmaniye’nin dünkü çocukları”ekibi ile fuar çadırı içerisindeki stantları gezerek, burada görev yapan personel ve kitaplarını imzalayan yazarlarla görüşerek sohbet etti, başarılar dileğinde bulundu.

Siyah önlüklü, beyaz yakalı yetişkinleri gören, aynı yaştaki insanların alkışları ile karşılanan “Osmaniye’nin Dünkü çocukları” ekibinin stantları ziyareti sırasında, fotoğraf çektirmek için izdiham yaşandı.

Osmaniye’li eğitimci, şair ve yazar Bestami Yazgan’ın stantını ziyareti sırasında, Yazgan şiir okuyarak gösteri ekibini karşıladı. Güneysu Dergisinin kurucuları arasında bulunan Yazar Bestami Yazgan, aynı derginin kuruluşunda yeralan OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak ve derneğin oluşturduğu ekiple birlikte fotoğraf karesinde bulunmaktan mutlu olduğunu vurgularken, Toprakkale Belediye Başkanı Av. Mehmet Daşöz ise; “Bana da bir önlük verin de giyeyim, o çocukluk günlerimi özledim!”diye konuştu.

Stant ziyaretinde bulunan Osmaniye’nin Dünkü Çocukları ekibinin başında Dernek Başkanı Mustafa Bardak olmak üzere, Dernek yönetimi ve üyelerimizden; Hatice Bahar, Mahmut Eynallı, İbrahim Karagülle, Selahattin Ölmez, Aynur Boz, Zahide Eskici, Melek Avcı Çoşkun, Zeliha Abatay, Elife Ergan Tülüce ve Hatice Abul, siyah önlüklerini giyerek gösteri etkinliğine katıldı.

Fuar çadırındaki stantların gezilmesinin sona ermesinin ardından, OŞYAD gösteri ekibi toplu olarak; “Andımız”ı okurken, fuar stantında bulunanların da eşlik etmesi coşkulu anlar yaşattı.

Fuardaki stantların ziyaretlerinin ardından, OŞYAD ekibi Fuar çadırı önünde; unutulmaya yüz tutan çocukluk oyunlarını sergilediler. “Mendil kapmaca, yağ satarım-bal satarım” gibi oyunlarını sergileyen ekibe, fuara gelen vatandaşlar ile çocukların yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Fuar çadırı önündeki gösterilerinin ardından OŞYAD ekibi, kendilerini alkışlayanlara teşekkür ederek, programını tamamladı. (OŞYAD BASIN)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.