Genel

OSMANİYE’NİN YENİ BELEDİYE BAŞKANI İBRAHİM ÇENET GÖREVE BAŞLADI

”Çünkü Osmaniye’nin kaybedecek bir saniyesi ile yoktur. Ekimizle gece gündüz demeden hizmet için canla başla çalışacağız. Ve Osmaniye uyumadan biz de uyumayacağız” diyen Belediye Başkanı İbrahim  Çenet,  makamların geçici, hizmetlerin ise baki olduğunu  belirterek:” Bu düşünceden hareketle geride hoş bir seda bırakmak için durmadan  bıkmadan yorulmadan  çalışacağız” dedi.

31 Mart  2024 Mahalli İdareler seçiminde   Cumhur İttifakı MHP Belediye Başkan adayı olarak aldığı yüksek oyla Osmaniye nin yeni Belediye Başkanı seçilen   İbrahim Çenet,  görevi Kadir Kara’dan törenle  devraldı.

İl Seçim Kurulunda mazbatasını alan Belediye  Başkanı İbrahim Çenet için  5 yıl görev yapacağı  Osmaniye Belediyesi  hizmet binası önünde  tören yapıldı. Beraberinde eşi Ebru Çenet ,İl genel ve Belediye meclis üyeleri ile birlikte gelen İbrahim Çenet için kurban kesilerek dua edildi.

Önceki dönem belediye  başkanı  Kadir Kara, MHP İl Başkanı  Yusuf Çomu, Ak Parti  Osmaniye İl Başkanı Adnan Bayram, MHP Merkez ilçe Başkanı  Bilal Çenet, Ülkü Ocakları İl Başkanı  Burak Bulut, MHP Kadın kolları KAÇEP   başkanı  ve üyeleri , teşkilat mensupları  ve partililer in katıldığı  törende belediye personelinin  alkış yağmuru altında  makama çıkan İbrahim Çenet, kendisine gösterilen ilgiden dolayı herkese teşekkür etti.

Törende bir konuşma yapan Kadir Kara,  Osmaniye’ye 15 yıldır 3 dönem hizmet etmenin sevincini yaşadığını belirterek: ” Görevimi başarılı hizmetlere imza atacağına yürekten inandığım İbrahim Çenet başkanıma devrediyor ve şunu ifade ediyorum; Osmaniye hak ettiği başkanını seçti” dedi.

MHP İl Başkanı Yusuf Çomu  da Kadir Kara’ya teşekkür ederken, Yeni Başkanı İbrahim Çenet’e de görevinde başarılar dtiledi.

Görevi devralan  Osmaniye’nin Yeni Belediye Başkanı İbrahim Çenet te 5 aylık seçim çalışması  sürecinde  ilimizin çözüm bekleyen sorunlarını  ve beklentilerini yakından  gözlemlediğini söyledi. Çenet, bu düşünceden hareketle  acil çözüm bekleyen sorunların üzerine süratle gideceklerini belirterek; ”Çünkü Osmaniye’nin kaybedecek bir saniyesi ile yoktur. Ekimizle gece gündüz demeden hizmet için canla başla çalışacağız. Ve Osmaniye uyumadan biz de uyumayacağız” dedi. Çenet,  makamların geçici, hizmetlerin ise baki olduğunu  belirterek:” Bu düşünceden hareketle geride hoş bir seda bırakmak için durmadan yorulmadan  çalışacağız” dedi.

HASAN KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.