Genel

OSMANİYE’Yİ BAŞARI İLE TEMSİL EDEN “BÖRÜ” DÖNDÜ

Merkezi (ENERMER)  Müdürü ve aynı zamanda takım danışmanı Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan, “Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen yarışlara, bu yıl OKÜ’yü temsilen “Börü” isimli aracımızla katılmanın ve Üniversitemizi başarılı bir şekilde temsil etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmaları kapsamında gerçekleştirilen Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’na  Osmaniye Korkut Ata üniversitesini  temsilen katılan “OKÜ IARES ELECTROMOBILE Takımı”  Osmaniye’ye döndü. 


Yarış hakkında bilgi veren Enerji, Eğitim-Etüt Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENERMER)  Müdürü ve aynı zamanda takım danışmanı Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan, “Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen yarışlara, bu yıl OKÜ’yü temsilen “Börü” isimli aracımızla katılmanın ve Üniversitemizi başarılı bir şekilde temsil etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yaklaşık 6 ay süren çalışmalarımızın karşılığını almış olmak ekibimiz için çok önemliydi.

Toplam 84 takımın başvuru yaptığı ve yapılan değerlendirme sonucunda 65 takımın İzmit Körfez Pistine yarışmaya çağrıldığı organizasyonda, aracımız teknik kontrolleri başarıyla tamamlayan 24 takım içerisinde yer almıştır. 2 gün süren yarışlarda belirtilen süreler içerisinde aracımızı pistte 17 tur atarak yarışmayı tamamlamıştır. Yarışma sonunda yapılan kontrollerde yaşanan elektriksel teknik bir problemden dolayı sıralama içerisinde yer almamış olmak bizleri üzmüş olsa da bu şartlarda üniversitemizi en iyi şekilde temsil ettiğimiz düşüncesindeyim. ”dedi.

Börü’nün TEKNOFEST 2021 Teknoloji Yarışmaları kapsamında gerçekleştirilen Uluslararası Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları’nda Üniversitemizi en iyi şekilde temsil ettiğini ifade eden, Üniversite  Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, OKÜ IARES ELECTROMOBILE Takımı danışmanlığını yürüten Enerji, Eğitim-Etüt Uygulama ve Araştırma Merkezi (ENERMER) Müdürü Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan’a, takımın kaptanlığını yapan İsa Şahin’e, takım üyeleri Kağan Üner, Ahmet Anıl Yavuz, Ali Demircioğlu, Burak Yıldırım, Ufuk Kaya, Buluthan Büyük, Öğr. Gör. Enes Kavun, Öğr. Gör. Cemre Polat, Öğr. Gör. Doğan Burak Saydam’a, aracın yarışmaya hazırlanmasında sürece katkıları bulunan Makine Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Öğretim Üyesi Volkan Arıkan’a ayrıca son 4 sezondur takımın başında danışman olarak yer alan ve emek sarfeden Kimya Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Öğretim Üyesi Müslüm Demir’e Osmaniye Meslek Yüksek Okulu Makina Metal Bölümü teknisyeni Ali Ayur, Üniversitemizin ilgili atölyelerinde görev yapan teknisyen Ali Öz ve İbrahim Kanaş, Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Batuhan Ayur ile aracın bir bütün haline dönüşmesine maddi anlamda destek olan TEMSA Global A.Ş., GÖKTEKİN Enerji A.Ş. ve DAVARCI Mühendislik LTD’ e teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.