Genel

OŞYAD üyeleri kitap yayınlarını sürdürüyor

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC), kentin kültür ve sanatsal çalışmalarındaki tanıtımlara katkıda bulunmayı sürdürüyor.

Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) üyesi, emekli hemşire Elife Ergan yeni çıkardığı “Çam kozalağının  isyanı” isimli öykü kitabını Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti, Gökhan Erkmen toplantı salonunda medya mensuplarına tanıttı.

Kitap tanıtım programında konuşan OGC Yönetim kurulu Başkanı İsrafil Avcı; “Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti olarak, toplantı salonumuzda özellikle kültürel yönden kitap çıkaran şair ve yazarlarımızın tanıtımlarını yapmak ve onlara ev sahipliği yapmaktan büyük gurur duymaktayız. Bu binamız Osmaniye’mizin tanıtılması noktasında tarafsız olarak herkese açık olduğunu her zaman söylemekteyiz. Osmaniye Ozanlar,Şirler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD)’ın kurulması ile birlikte Osmaniye’mizde kültür ve sanatsal etkinliklerin artığını ve aynı zamanda da kitaplarını yaşınlayan şair ve yazarlarımızın sayılarının da çoğaldığını görmekteyiz. Bu kültürel gelişmede ise OGC Başkan yardımcımız olan ve aynı zamanda OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak kardeşimizin  önemli etken olduğu inkar edilemeyecek kadar gerçek olduğunu vurgulamak istiyorum. Elife Ergan hanımın yeni yayınlamış olduğu kitabını Cemiyetimiz toplantı salonunda tanıtmak kentimiz adına bizleri gururlandırmıştır. Kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz”dedi.

Şair ve Yazar Elife Ergan, OGC’nin kitabının tanıtılması için gereken katkıyı sağlamasından dolayı teşekkür ederek; “Üyesi olmaktan gurur duyduğum OŞYAD’ın, benim bu dördüncü kitabımın yayınlanmasında önemli katkı ve destekleri olmuştur. Başta Dernek Başkanımız Mustafa Bardak olmak üzere, Yönetim kurulunda görev yapan arkadaşlar ile üye arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Bu benim dördüncü kitabımdır. Daha önce iki şiir ve bir roman yayınladım. Emekli bir hemşire olarak bundan sonraki yaşantımı edebiyat alanında yazma ve yayınlamaya ayırdım. Son kitabım olan ‘Çam kozalağının isyanı’nda bulunan öyküleri okuduklarınızda kendinizden bir parça bulacaksınız.  Çam ağaçlarının koruluğundaki yerlerde yaşadıklarımdan mıdır, oradaki gördüklerimden midir nedir, bu kitabıma böyle bir isim verdim. Gerisine gelince; okuduğunuzda öykülerdeki olaylara dalıp gideceksiniz. Bu tanıtımı sağlayan başta OGC Başkanı İsrafil Avcı ve OŞYAD Başkanım Mustafa Bardak’a teşekkür ediyorum”diye konuştu.

OŞYAD Başkanı Mustafa Bardak ise; “Dernek üyelerimizin her geçen günde yeni kitaplar çıkarması özellikle kentimiz adına bizleri sevindirmektedir. Osmaniye’mizdeki şair ve yazarların sayıları azımsanamayacak kadar çoktur. Sadece OŞYAD olarak bu güne kadar 46 arkadaşımızın kitabının editörlüğünü yaptığım, toplamda 50’nin üzerinde dernek üyemiz derneğimiz kurulduktan sonra kitap çıkarmış bulunmaktadır. 22 Ekim Cuma günü açılacak olan Osmaniye Belediyesi 5. Kitap fuarı’nda OŞYAD standında 18 yazarımız ile yeralacağız. Ayrıca Osmaniyeli yazarlar stantını da buna eklediğimizde Osmaniyeli yazarların sayıları 60-70 kişiye ulaşmaktadır. Bu olayla ilgili tüm arkadaşlarımı kutluyor, başarı ve Kitap fuarında bol kazançlar diliyorum. Üyemiz Elife Ergan’ı ise  kadın yazar olarak yerelde değil, ulusal anlamda tanımlayarak, başarılarının devamını diliyorum”diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından, Şair-Yazar Elife Ergan OGC Başkanı İsrafil Avcı’dan başlamak üzere basın mensuplarına kitaplarını imzalayarak hediye ederken, okuduktan sonra eleştirilerini beklediklerini vurguladı.(OŞYAD BASIN)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.