Genel

ÖZEL YETENEK SINAVINDA TERLEDİLER

OKÜ  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Kürşat HAZAR: “Sınava yaklaşık 300 aday müracaat etti. Bölümümüzde kadın, erkek, milli kontenjanı, engelli kontenjanı ile şehit ve gazi yakını kontenjanları bulunmaktadır. Bu kontenjanlarda sınava giren adaylar arasından sınavda başarı gösteren 40 öğrenci kayıt olma hakkı elde edecek. Covid-19 pandemisinden dolayı da adaylar gruplar halinde HES kodları kontrol edilerek sınava alındı” dedi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) özel yetenek sınavı 01 Eylül 2021 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Yapılan özel yetenek sınavı, adayların katılımlarıyla çeşitli istasyonlardan oluşan koordinasyon sınavı şeklinde uygulandı.

Rektör Vekili Prof. Dr. Coşkun Özalp ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, sınavın yapıldığı kapalı spor salonuna giderek sınav komisyonunda görevli Öğretim Üyeleri ve aday öğrencilerle sohbet etti.

Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Özel Yetenek Sınavı hakkında bilgiler veren OKÜ  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Kürşat Hazar: “Sınava yaklaşık 300 aday müracaat etti. Bölümümüzde kadın, erkek, milli kontenjanı, engelli kontenjanı ile şehit ve gazi yakını kontenjanları bulunmaktadır.

 Bu kontenjanlarda sınava giren adaylar arasından sınavda başarı gösteren 40 öğrenci kayıt olma hakkı elde edecek. Covid-19 pandemisinden dolayı da adaylar gruplar halinde HES kodları kontrol edilerek sınava alındı. Ayrıca sınav komisyonumuz tarafından adaylara maske, su ve dezenfektan imkânı sağlandı” dedi.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.