Genel

REKTÖR UZUN, MERAK EDİLEN SORULARI CEVAPLANDIRDI

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye’nin yerel radyolarından Radyo 80’de canlı yayına katıldı ve 2021  YKS tercihlerinin başladığı bu günde  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ne dair soruları yanıtladı. 

Sosyal alanlarda daha çok bir araya gelmemizi sağlamanın yolunun aşı yaptırmamıza bağlı olduğunu  vurgulayan ve  yüz yüze eğitim konusunda da  açıklama yapan OKÜ  Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Biz Üniversitemizde bütün hazırlıklarımızı yüz yüze eğitime geçecek şekilde  yapıyoruz. Bu süreci belirleyecek olan bu salgının seyridir.  Devletimizin ilgili kurumlarıyla istişare içerisindeyiz. Burada isteğimiz, hevesimiz, enerjimiz yüz yüze eğitime geçme noktasında. Aşı da bu noktada çok önemli. Buradan  canlı yayın vasıtasıyla öğrencilerimize, aday öğrencilerimize ve  vatandaşlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum, lütfen aşınızı olun.” dedi. 

Osmaniye’ye  ve sağladığı imkânlara dair bilgi veren Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, “Osmaniye güzel ve tarihi bir kent, Üniversitesi, insanları çok sıcak, Üniversite ile barışık bir şehir Osmaniye. Osmaniye halkı Üniversiteyi seviyor ve benimsiyor hatta birlikte de bir şeyler yapmayı istiyor. O yüzden aday öğrencilerimiz, OKÜ’yü tercih ettiklerinde pişman olmayacaklar.” dedi. 

OKÜ’nün  öğrencilere  sunduğu  sosyal ve sportif  olanaklardan,   güçlü akademik kadrosundan,  bilimsel çalışmalarından, yoğunlaştığı hedef ve projelerinden de bahseden ve yeni tercih döneminde aday öğrencilerimizi Üniversitemizi tercih etmeye davet eden Rektör Prof. Dr. Turgay Uzun, programın sonunda canlı yayın fırsatı verdikleri için program sunucusu Şükrü Tozluklu’ya, teşekkür etti.

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.