Genel

SAĞLIK ADINA SEVİNDİREN GELİŞME

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 101. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü (DHY) Kurasında yayınlanan münhal kadrolar da İlimiz emrine 12 Uzman Hekim kadrosu tahsis edildi.

Osmaniye İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz’dan alınan bilgiye göre,

Müdürlüğe  bağlı ilimizdeki sağlık tesislerinden;

Osmaniye Devlet Hastanesine; 1 Acil Tıp Uzmanı, 1 Çocuk sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, 1 Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı, 1 Kulak Burun Boğaz Uzmanı, 1 Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı,

Kadirli Devlet Hastanesine; 1 Acil Tıp Uzmanı,1 Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı, 1 Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı, 1 Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı, 1 Ortapedi ve Travmatoloji Uzmanı,

Düziçi Devlet Hastanesine; 1 Göz Hastalıkları Uzmanı ve 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı kadrosu tahsis edilmiştir.

3 Kasım 2021 tarihinde kuraya esas yerleştirme işlemleri yapılacak olup, yerleştirme işlemi sonucunda Sağlık Bakanlığı tarafından iş ve işlemleri tamamlandıktan sonra ilimizde göreve başlayacaklardır.

Dr. Öznavruz, İlimizde yeni göreve başlayacak uzman hekimlerimize başarılar diliyor, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

ÖZLEM AVCI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.