Genel

ŞAİR EMEL FETTAHLIOĞLU’NUN 11. ESERİ GÜLPERİ YAYINLANDI

Osmaniye’li hemşerimiz şair yazar Emel Fettahlıoğlu, 11.  eseri  GÜLPERİ’de toplumda kadınların çektiği zorlukları dile getirdi.Son derece üretken ve girişken bir şair olan Fettahlıoğlu: “Gülperi, topluma mesaj olarak sunulur. Maalesef ki Gülperilerin sayısı çok. İhanetin masumiyeti yoktur. Ağlamak, kabuğuna çekilmek Gülperi için acizliktir. Kadının gücü, alınan en büyük intikamdır” dedi.

SİZİN HİÇ UMUTLARINIZ ÇALINDI MI?

Esere adını veren Gülperi’nin  gerçek bir hayattan alınan, yaşanmış bir  hayat hikâyesi olduğunu belirten Emel Fettahlıoğlu: “Gerçek hayatta umutları çalınan Gülperi,  tek başına tüm güçlüklerin üstesinden gelmiş, mücadelesinde azmiyle, düşüncesindeki insana yaraşan örnek kadındır. Madde ve maneviyat öneminde hislerinde, maneviyatın üstünlüğünde, ailesinin, çocuklarının sevgisi ağır basıp maddeyi elle tutulan varlık niteliğinin özelliğini taşıyan aparat nazarında önemsizleştirip hiçlemiştir. Ulvî hislerde, hakiki sevgilerde sevgi bağını kurutmayıp ilahî sevgi gerçeğinde ailesiyle, çocuklarıyla hayatı yaşamaya değer bulup güçlenir, muvaffakiyetine erer. Gülperi, topluma mesaj olarak sunulur. Maalesef ki Gülperilerin sayısı çok. İhanetin masumiyeti yoktur. Ağlamak, kabuğuna çekilmek Gülperi için acizliktir. Kadının gücü, alınan en büyük intikamdır” dedi.

ŞİİR DUYGUDUR SANATTIR
Şaire Emel Fettahlıoğlu, şiir konusundaki düşüncelerini de “Şiir; süslü püslü anlatımlar değil, kişiyi yönlendiren, hayatın doğrularını ve yanlışlarını öğreten bir sanattır. Olumsuzluklar içinde dahi insana mutluluklar yaşatmayı sağlama sanatıdır.”şeklinde dile getirdi.
Şiirle çocuk yaşlarında tanıştığını belirten Fettahlıoğlu babasından dinlemiş olduğu şairlerin şiir mısralarındaki   almış olduğu öğütlerin hayatında çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Hakkı, hukuku, adaleti, affetmeyi kısacası insana yaraşır biçimde yaşamayı şairlerin mısralarında tanıdım ve tattım” dedi.

ŞAİRE EMEL FETTAHLIOĞLU’NU TANIYALIM

Sanatçımız Emel FETTAHLIOĞLU;  1954 yılı Kadirli doğumlu, Osmaniye’nin Hasanbeyli ilçesinden Kazım Fettahlıoğlu’nun kızıdır. Fettahlıoğlu sülalesine mensuptur. Adana İmam Hatip Lisesinden mezun olmuştur. Osmaniye’de ve Manavgat’ta televizyon programları yapmış ve sosyal faaliyetlerde bulunmuştur.

 Osmaniye ORT Televizyonunda reklam müşavirliği “Yarım Elma” adlı canlı yayın yarışma programı; Manavgat MRT Televizyonunda “Turnalar” canlı yayın programları yapmıştır. Çeşitli gazetelerde ve dergilerde şiirleri ve köşe yazıları yayımlanmaktadır. “Hayat Tesadüflerle Dolu” adlı ilk romanından sonra on birinci eseri olan “Gülperi” isimli ikinci romanıyla siz okurlarıyla tekrar buluşma mutluluğuna ulaşmıştır. “Okumak ufku açan şahsî erdemliktir.” diyen şair ve yazarımız iki çocuk ve bir torun sahibidir. 

SANATÇIMIZIN YAYIMLANMIŞ ESERLERİ

Ayrılıklar Bizim İçin – Şiir

Sen Gittin Ya – Şiir

Artık Sen Yoksun Mısralarımda- Şiir

Yağmurlar Yağıyordu – Şiir

Kasımda Kuşlar Uçmaz – Şiir

Aşkın Mahşeri – Şiir  

Gittiğinin Gölgesi – Şiir

Pembe Mavi – Şiir

İki Ayrı Resim – Roman

Hayat Tesadüflerle Dolu – Roman

YOLUN AÇIK, BAŞARILARIN DAİM OLSUN ŞAİREM.

Biz de basın olarak Türk Edebiyat dünyasına bugüne kadar olağan üstü çalışmaları ile toplam 11 eser kazandırarak bu alanda büyük bir rekorun sahibi olan hemşerimiz Emel FETTAHLIOĞLU’nu canı gönülden kutluyor, edebiyat dünyasındaki yolun açık, başarıların daim olsun şairem” diyoruz.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.