Genel

Salça ve tesisat malzemesi çalan şahıs, polis ekipleri tarafından yakalandı

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin hırsızlık olayları ile ilgili mücadelesi aralıksız sürüyor. Son olayda ise evden salça çalan hırsızlık şüphelisi şahıs polis ekipleri tarafından yakalandı. Şahsın iki ayrı evden salça ve tesisat malzemesi çaldığı tespit edildi.
Edinilen bilgiye göre; Polise, Osmaniye’nin Eyüpsultan ve Baş mahallelerinde farklı günlerde hırsızlık olaylarının meydana geldiği ihbarı geldi. Evlerinde bulunan salça ve tesisat malzemelerinin yerinde olmadığını fark eden ev sahipleri, eşyaların çalındığını düşünerek durumu polise bildirdi. Gelen ihbarlar üzerine hırsızlık olayının yaşandığı mahalleye sevk edilen Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, mahallede geniş çaplı araştırma yaptı. Çevrede bulunan güvenlik kameraları ile evlerde bulunan kamera görüntülerini inceleyen ekipler, görüntülerde şüphelinin teker teker binaları dolaştığını, 10 Kg miktarında salça ve 40 metre tesisat malzemesi çaldığı görüldü. Polisler izledikleri görüntülerde hırsızlığı gerçekleştiren şahsın daha önceden 27 ayrı hırsızlık kaydı bulunan K.D. olduğunu tespit etti. Kimliğinin belirlenmesinin ardından kısa sürede adresi de belirlenen şahıs, düzenlenen operasyonla yakalandı.
Gözaltına alınan K.D. hakkında, hırsızlık suçundan adli tahkikat başlatıldığı bildirildi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.