Genel

ŞEHİT ABDULLAH AKDENİZ MEVLİTLE YAD EDİLDİ

Osmaniye’li Merhum şehidimiz Jan. Uzm. Çvş. Abdullah Akdeniz’in ölüm yıl dönümü nedeniyle Gümüş köyündeki baba evinde 17.08. 2021 Tarihinde Salı günü İkindi Namazını  müteakip Mevlüdi şerif okutuldu.

Yapılan duanın ardından kısa bir konuşma yapan Düziçi Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmet TOPAL, “Bu gün burada huzur içerisinde yaşamamızı borçlu olduğumuz başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimiz olmak üzere hepsini Rahmet minnet ve saygı ile anıyorum.

Dün atalarımız dedelerimiz bu cennet vatanı Düşman işgalinden kurtararak bizlere emanet ettiler, Tarih boyunca Osmanlı Devletini koruyan,sınır boylarında at koşturan nöbet tutan akıncılar vardı.

Bugünde sınır boylarında vatanı bekleyen koruyan, nöbet tutan Mehmetçiklerimiz vardır.Vatanı için canı feda eden binlerce kahramanlarımızdan biriside Merhum şehidimiz Abdullah Akdeniz kardeşimizdir.

Bizler bu gün onların sayesinde buralardayız onlara ve şehitlerimize ailelerine hep birlikte birlik ve beraberlik içerisinde sahip çıkmalıyız Çünkü onlar bu vatanın bağrından çıkmış bizim öz be öz evlatlarımız kardeşlerimizdir.

Dernek olarak bizlerin görevi şehitlerimize ve onların ailelerine, sahip çıkmak onların dert ve sıkıntılarına ortak olarak onların aziz hatıralarını yaşayıp yaşatmaktır. Bu cennet vatanımızın öz be öz sahipleri onlardır.

Şehit olmak gazi olmak herkese ve her ailenin evladına nasip olmayacak yüce bir makamdır. Bu makamın sahiplerine hep birlikte sahip çıkmalıyız.  Ülkemizin her yeri bizim vatanımızdır. İhanet içerisinde olanların gidecek yeri olabilir ama, bizim başka gidecek yerimiz yoktur” dedi.

Daha sonra Şehidimizin ailesine ozan Öğretmen Yusuf Geçit ve Emekli Hava Assub. Talip Kazgı ve 53 yazar tarafından hazırlanan 64 Şehidimizin öykü kitabı ve Türk Bayrağı hediye edildi.

HABER MERKEZİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.