Genel

ŞEHİTLERİMİZİN HAKKINI ASLA ÖDEYEMEYİZ

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 15 Temmuz Şehidimiz Polis Memuru Mehmet Karacatilki’nin Ailesini Ziyaret Etti

       Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Ankara’nın Gölbaşı İlçesi’nde Özel Harekât Daire Başkanlığı’na düzenlenen saldırıda şehit olan Özel Harekât Polis Memuru Mehmet Karacatilki’nin ailesini evlerinde ziyaret etti. Ziyarette İl Müftüsü Ali Çakmak ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun da yer aldı.

        Şehidimizin annesi Nuriye Karacatilki, Babası Hamza Karacatilki, eşi Halime Karacatilki ve çocukları ile bir süre sohbet eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, “Kahraman Şehidimizin mekânı cennet olsun. Allah gani gani rahmet eylesin. Şehitlerimizin hakkını asla ödeyemeyiz.”dedi. Vali Yılmaz, tüm şehitlerimize ve vefat etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet; hayatta olan gazilerimize sağlıklı bir ömür dileyerek sözlerine son verdi.

        Ziyaret sonunda Şehidimizin annesi Nuriye Karacatilki, babası Hamza Karacatilki ve eşi Halime Karacatilki, Vali Yılmaz’a ziyareti nedeniyle teşekkür ettiler.

         Ziyaretin sonunda Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Şehidimizin ailesine Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti. Vali Yılmaz Şehidimizin çocuklarına hediyeler verdi.

Mehmet Karacatilki

Annesinin isteğiyle Özel Harekât Polisi olan 12 yıllık polis memuru Şehit Mehmet Karacatilki, 15 Temmuz günü darbecilerin attığı bombaların hedefi oldu. Darbe girişimi sırasında görev başında olan Karacatilki’nin ailesi, şehadet haberini ancak iki gün sonra alabildi.

Aslen Osmaniyeli olan 32 yaşındaki Şehit Mehmet Karacatilki, Ankara Gölbaşı Özel Harekât Daire Başkanlığı’nda görevliydi. Halime Karacatilki ile evli olan 2 çocuk babası Şehit Karacatilki, memleketi Osmaniye’de şehitliğe defnedildi.

Annesi Nuriye Karacatilki, oğlunun polis olmasını kendisi istedi. Şehit olduğu içinde çok gururlu olduğunu söyleyen Anne Karacatilki, “Ben oğlum gibi bir çocuk tanımadım, eşi yok” diye konuştu. Oğlunun şehadet haberini ancak 2 gün sonra, Pazar günü alabildiklerini söyleyen Anne Nuriye Karacatilki, cenazeyi Osmaniye’de şehitliğe defnettiklerini ifade etti.

Şehidin ismi Osmaniye’de bir imam hatip lisesine verildi.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.