Genel

Silahla yaralama suçundan 2 şahıs ile cezaevi firarisi olan 1 şahıs yakalandı

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde silahla yaralama suçundan haklarında yakalama emri bulunan ve aranan 2 kişi yakalandı.
Edinilen bilgiye göre, Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, silahlı yaralama suçundan haklarında yakalama emri bulunan ve aranan E.S. ve A.B. isimli şahısların Kadirli ilçesinde bulunan bir adreste saklandıkları bilgisini aldı. Bunun üzerine adli makamlardan alınan karar ile belirlenen adrese operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonda evde saklanan E.S. ve A.B. adlı şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

Ayrıca adreste yapılan aramada; 4 adet 7.65 mm ruhsatsız tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet tüfek, 31 adet 9 mm fişek, 33 adet 7.65 mm fişek, 6 adet şarjör, 61.6 gram metamfetamin, 2 gr sentetik kannabinoit uyuşturucu madde, 1.6 gram esrar maddesi, 16 adet uyuşturucu hap, 1 adet kelepçe ele geçirildi.

Yakalanan şahıslar hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet, Silahla Kasten Yaralama suçlarından adli işlem yapılarak gözaltına alındı.

Diğer yandan hakkında Adana İlamat ve İnfaz Bürosunca 6 ayrı suçtan toplam 23 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve cezaevi firarisi olarak aranan B.E. isimli şahıs da ekiplerce yapılan operasyonda Andırın yolu ilçe girişinde yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.