Genel

Sızma Testi Uzmanı Ahmet Furkan Eker Siber Güvenlik Zafiyetini  Açıkladı

OKÜ Google Developer Student Clubs (GDSC OKÜ) tarafından düzenlenen Siber Güvenlik Zafiyetleri ve Çözümleri Eğitimi, üniversitemizde gerçekleştirildi. 

Osmaniye  Korkut Ata Üniversitesi öğrenci topluluklarından GDSC OKÜ tarafından koordine edilen ‘‘Siber Güvenlik Zafiyetleri ve Çözümleri Eğitimi’’, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Laboratuvarı’nda gerçekleştirildi. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan Sızma Testi Uzmanı Ahmet Furkan Eker, yaptığı sunumda önemli bilgiler paylaştı.

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencisi ve Sızma Testi Uzmanı Ahmet Furkan Eker, eğitim programı kapsamında gerçekleştirdiği sunumda; Fuzzing, Dizin Keşfi, Hyper Text Transfer Protocol (HTTP), SQL Injection, Reverse Shell gibi konuları detaylı bir şekilde ele alarak OKÜ öğrencileriyle birlikte aktif olarak zafiyetli sistemlerin çözümünü yaptı ve sızma testi bakış açılarını aktardı.

OKÜ  basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.