Genel

Sokak satıcılarına yönelik Uyuşturucu Operasyonu düzenlendi

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü tarafından il genelinde uyuşturucu madde sattığı tespit edilen şahısların yakalanmasına yönelik operasyonlar düzenlendi.

Edinilen bilgiyle göre; İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 7 ayrı projeli dosya kapsamında 20 şahsın adreslerine 150 personelin katılımı ile eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği operasyonda; M.D, M.M.Ş, F.S, T.D, A.P, M.A., S.D.A., Y.B, S.S, H.G, M.T, M.Y, A.D, K.S, A.K., H.K., H.O.K. ve D.M.E. isimli şahıslar gözaltına alındı. Bu arada 2 şahısın yakalanmasına yönelik çalışmaların devam etmekte olduğu bildirildi.
Emniyetteki işlemlerinin ardından “uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti” ile “uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanma” suçlarından adliyeye sevk edilen şahıslardan M.D, M.M.Ş, F.S, T.D, A.P, M.A ve D.M.E. adlı şahıslar tutuklanırken, S.D.A ,Y.B, S.S, H.G, M.T, M.Y, A.D, K.S, A.K ve H.K. adlı şahıslar ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. H.O.K. isimli şahıs ise Savcılıktan serbest bırakıldı.
Diğer yandan şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda ise; 25 gram metamfetamin, 12 gram eroin, 116 adet sentetik ecza hapı, 0,71 gram kokain, 5 gram esrar ile 1 adet pompalı tüfek ele geçirildi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.