Genel

Sumbas’ın yeni kaymakamı görevine başladı

107. Dönem Kaymakam Adayları Kura Töreni ile Osmaniye’nin Sumbas ilçesi Kaymakamlığı’na atanan Mehmet Furkan Taşkıran yeni görevine başladı.
İçişleri Bakanlığı kararnamesiyle, Sumbas Kaymakamlığı’na atanan Taşkıran, ilçeye gelişinde kaymakamlık binası önünde kurum amirleri tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından makamına geçen yeni Kaymakam Mehmet Furkan Taşkıran, görevi süresince tüm Sumbaslılara kapısının açık olacağını söyledi.
Kaymakam Mehmet Furkan Taşkıran kimdir?
1996 yılında Ankara’da doğan Taşkıran, aslen Çorum ili Osmancık ilçesindendir. Taşkıran, ilköğretim ve lise öğrenimini ise Ankara’da tamamladı.
2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Taşkıran, aynı yıl İçişleri Bakanlığı’nın açtığı Kaymakamlık sınavını kazandı ve Bingöl ilinde Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı.
Daha sonra sırasıyla Antalya Kaş ve Çanakkale Biga ilçesinde refiklik görevinde bulunan Taşkıran, Konya Taşkent, Eskişehir Mihalgazi ve Tokat Sulusaray ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptı.
Mehmet Furkan Taşkıran, 17 Haziran 2021 tarihinde Ankara’da düzenlenen 107. Dönem Kaymakam Adayları Kura Töreni ile Sumbas Kaymakamlığı görevine atanmıştı.

Rufi TOPAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.