Genel

Sumbas’ta 21 çiftçimize fiğ tohumu dağıtıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın “Çayır, Mera Islah ve Amenajman Projesi” kapsamında; Sumbas ilçesine bağlı köylerde 21 çiftçimize fiğ tohumu dağıtımı yapıldı.

Mera, yaylak ve kışlaklarda otlatma baskısının azaltılması, yem bitkileri ekiminin yaygınlaşması, ülke hayvancılığının ihtiyaç duyduğu kaba yemin temininin yanında; kaliteli kaba yem kullanımının yaygınlaşmasına bağlı olarak hayvancılıkta kullanılan kesif yemin azaltılması sonucu yem ithalatının azaltılması ve dövize bağlı oluşan yüksek yem fiyatlarının aşağı doğru inmesi ile ülke ekonomisine de katkı sağlaması, ayrıca kaliteli kaba yeme dayalı yapılacak olan hayvancılık faaliyetlerinin en önemli çıktılarından olan sağlıklı, verimli ve sürdürülebilir hayvan yetiştiriciliği hedeflerine ulaşım sağlamak amacıyla çiftçilerimize Fiğ Tohumu dağıtımı yapıldı. Sumbas Kaymakamı Mehmet Furkan Taşkıran önderliğinde ilçeye bağlı köylerde yem bitkisi yetiştiriciliği yapan 21 çiftçimize 3000 kg adi fiğ tohumu dağıtımı yapıldı.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.