Genel

TARHAN, MEVLİD KANDİLİNİ KUTLADI

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, Peygamber efendimizin doğduğu bu geceyi kutlarken O’nu anlamanın önemli olduğunu söyledi.

Başkan Tarhan, Mevlid Kandil’i dolayısıyla yaptığı açıklamada, başta Kadirlili hemşehrilerimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik etti.

Bin yıllık kardeşliğin ülkemizde sarsılmadan artarak devam etmesine, dünyanın dört bir yanında yaşanan insanlık dramlarının ve salgının son bulmasına vesile olmasını dileyen Başkan Tarhan, açıklamasının devamında, “Âlemlere rahmet olarak gönderilen peygamber efendimiz Hz. Muhammed (s.a.s.)’in dünyayı şereflendirdiği bu geceyi Mevlid Kandili olarak kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Tüm vatandaşlarımızın mübarek Mevlid Kandilini tebrik ediyorum. Bu gecenin başta Kadirlimize, ülkemize, Türk- İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Bu geceyi kutlarken peygamberimizi daha iyi anlamak gerekmektedir. O’na iman etmenin, O’nun ümmeti olmanın ve O’nu sevmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Mevlid Kandili’nde bu sevgimizi daha da derinleştirip, yüreklerimizde yaşayarak bu geceyi idrak ediyoruz. Bir kez daha tüm halkımızın Mevlid Kandilini tebrik ediyorum.”

Mevlid Kandili dolayısıyla ilçe merkezimizdeki camilerimizde kandil simidi dağıtacaklarını söyleyen Başkan Tarhan, vatandaşlarımızın camilerde sosyal mesafe ve maske kuralına dikkat etmelerini istedi.

Menderes ÖZAT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.