Genel

TDGF HEYETİ, TARSUS BELEDİYE BAŞKANI HALUK BOZDOĞAN’I ZİYARET ETTİ

 

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir, Ceyhan Gazeteciler Cemiyet Başkanı Şahin Özer, Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Tarsus Medya Mensupları Derneği(MEDYAD) Başkanı Okan Çalışkan İle Türk Dünyası Gazeteciler Federasyon Delegesi ve Zirve Gazetesi imtiyaz sahibi Ferhat Günaştı ile MEDYAD üyesi Ahmet Yalçın ile Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ı makamında ziyaret ettiler.

Başkan Bozdoğan, nazik ziyaretlerimizden ötürü Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu heyetine   teşekkür etti.

TÜRK DÜNYASI GAZETECİLER FEDERASYONU

 GENEL BAŞKANI MENDERES DEMİR KİMDİR?

1959 yılında Osmaniye’de Dünya’ya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi Osmaniye’de bitirdi. Çukurova Üniversitesinde Osmaniye Meslek Yüksek okulu İnşaat Bölümümü Bitirdi.

Azerbaycan inşaat Mühendisliği Üniversitesine 2004 Yılında Dikey Geçiş yaparak İnşaat Mühendisi oldu. Akabinde aynı üniversitede Mastır Yaparak Yüksek İnşaat Mühendisi oldu. 1987 yılında Hasret Gazetesi Yazı işleri müdürlüğüne başladı.

30 yıl gazetecilik yaptı. 1995 yılında özel televizyon kurulunca Genç TV’de program yapımcılığı ve haber müdürlüğü yaptı. 1998 yılında ORT TV Televizyonu yönetim kurulu üyesi oldu. ORT televizyonunda halen yönetim kurulu üyesi ve programcı olarak bulunmakta.

ORT televizyonunda 15 yıldan bu yana “Bizden Size” program yapımcısı ve sunuculuğunu yürütmekte.

17 yıl Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı yapan Menderes DEMİR, Türkiye Gazeteciler Federasyonu kurucuları arasında yer aldı.

2014 yılında Ankara merkezli Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonunu kurdu. Halen TDGF Genel Başkanı olarak görevine devam etmekte.

2014 yılında Eskişehir’de Türk Dünyası Gazeteciler şurasının yapılmasında Türk Dünyasının 32 bölgesinden 150 gazeteciyi Eskişehir’de buluşmasına Katkı koyarak Türk Dünyası 1.Gazeteciler şurası gerçekleştirldi.

2015 yılında Tataristan – Tat-Medya ile Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonunun proje ortaklığında Türk Dünyası 2.Gazeteciler şurasını da  Türk Dünyasından 130 gazeteciyi bir araya topladı.

2016 yılında Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonunun organizesinde Türk Dünyası Belgesel film festivalini hayata geçirerek 5 ülke 7 şehir 1 festival sloganıyla Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC’de belgesel film gösterimleri yaptı.

2017 yılında 6 ülke 1 festival sloganı ile Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, KKTC ve Makedonya’da Türk Dünyası 2.Belgesel Film Festivalini yaparak Dereceye giren Filmlerin gösterimlerde bulundu.

2018 yılın da  Türk Dünyası 3.Belgesel Film Festivalini  gerçekleştirerek 8 ülke 8 şehir 1 festival sloganı ile dereceye giren filmleri Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan’da ve Makedonya da  Türk Dünyası Belgesel Film Festivalinde dereceye giren filmlerin gösterimlerini hayata geçirdi.

Türk Dünyası 3.Belgesel Film Festivali Etkinlikleri kapsamında 8 ülke 8 Ana Türk Ana Belgesel Filminde Azerbaycan,Türkiye,Kazakistan,Kırgızistan ,Özbekistan,Tataristan,KKTC,Makedonya dan sekiz Türk ana’nın bir araya geldiği TÜRK ANA Belgesel Filmin yapımcılığını gerçekleştirdi.

Yaptığı onlarca televizyon programı ve yüzlerce belgesel film izleme ve değerlendirmesinde bulunarak belgesel ve program yapıcılığında engin bir deneyime sahiptir.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.