Genel

TEKNOFEST 2021 Birincilerinden VALİ DR. YILMAZ’A ZİYARET!

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, proje ekibini tebrik ederek, “Sizlerin başarıları ile gurur duyuyoruz. Projede emeği geçen öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve katkısı olan herkesi yürekten kutluyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” diye konuştu. Vali Yılmaz daha sonra günün anısına Şahin 96 adlı İnsansız Hava Aracı Yangın Söndürme Mühimmatı’na imzasını attı.

Vali Yılmaz, TEKNOFEST’te “Şahin96 adlı İnsansız Hava Aracı Yangın Söndürme Mühimmatı Projesi” ile Birinci olan öğrencileri makamında kabul etti.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 21-26 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021’de, İnsanlık Yararına Afet Yönetimi kapsamında “Şahin 96” adlı İnsansız Hava Aracı Yangın Söndürme Mühimmatı projesi ile liseler arası Türkiye birincisi olan Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesi öğrencileri Ogulcan Doğan ve CihanayKelkoca’yı makamında kabul etti. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Bilgi İşlem Şube Müdürü Ali Coşkun, Teknofest İl Temsilcisi Sedat Gündoğan, Bilişimle Üretim İl Temsilcisi  Öznur Gökşen Dinç, Okul Müdür Yardımcısı Murat Sayın, Proje Danışmanı öğretmen Yusuf Boz da öğrencilere eşlik etti.

Proje hakkında bilgi veren öğrenciler Oğulcan Doğan ve CihanayKelkoca, Projeye ”Şahin96” isminin, Marmaris orman yangınını söndürmek için itfaiye ekiplerine su taşıdığı sırada şehit olan Şahin Akdemir isimli fedakar kardeşimizin anısını yaşatmak için verdiklerini belirterek, Şahin96’nın yangınlarda erken müdahale sağladığını ve bu proje sayesinde İHA’lara yerleştirilecek olan yangın söndürme mühimmatının, gereken müdahale için ekiplere zaman imkânı sağlayacağını, bu sayede yangının büyümesinin önüne geçileceğini veya tamamen söndürüleceğini kaydettiler.

Ziyaret sonunda Vali Dr. Erdinç Yılmaz, proje ekibini tebrik ederek, “Sizlerin başarıları ile gurur duyuyoruz. Projede emeği geçen öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve katkısı olan herkesi yürekten kutluyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” diye konuştu. Vali Yılmaz daha sonra günün anısına Şahin 96 adlı İnsansız Hava Aracı Yangın Söndürme Mühimmatı’na imzasını attı.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.