Genel

Teknofest’e Katılmaya Hak Kazanan 13 PROJE’YE BAŞARI BELGESİ

21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yapılacak olan Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne; İnsanlık Yararına Teknoloji, Engelli Dostu, Afet Yönetimi, Sosyal İnovasyon, Akıllı Ulaşım Sistemleri, Tarım Teknolojileri, Sağlıkta Yapay Zekâ, Eğitim Teknolojileri kategorilerinde katılmaya hak kazanan 13 projenin tanıtımı yapıldı. Şehit Veli Demiryürek Bilim ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programa Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Akkuş, siyasi parti temsilcileri katıldı.

Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) müzik öğretmeni Sibel Çiloğlu ve BİLSEM öğrencisi Ömer Aktaş’ın müzik dinletisi ile başlayan programın devamında,Teknofest tanıtım filmi ile öğrenci ve öğretmenlerin hazırladığı tanıtım filmi gösterildi.

Programın devamında başarı belgeleri takdim edildi. Teknofest İl Sorumluları Sedat Gündoğan, Hüseyin Selami Kaya ve Öznur Gökşen Dinç ile Danışman öğretmenler Saimbey Ortaokulundan Aykut Şimşek ve İbrahim Karayiğit, Şehit Veli Demiryürek Bilim Sanat Merkezi’nden Dilek Ak, Sıdıka Kök ve Cuma Ali Kılıç, Yedi Ocak İlkokulundan Olga Sarıtekin ve Hasan Aktaş, Mehmet Eminler İmam Hatip Ortaokulundan Abdulkadir Doğdu ve Bülent Kurt, TOBB Osmaniye Fen Lisesinden Hasan İşbilir ve Zekiye Urul, Adnan Oğuz Anadolu Lisesinden Bülent Ünal ve Ali Koçer, Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesinden Bilge Gündoğan ve AbdurrahimAlpertunga, Mamure Ortaokulundan Ayhan Erkıran ve Kemal Usta, Mithat Paşa İlkokulu Fatma Asker ve Ahmet Sarıtekin, Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesinden Yusuf Boz ve Aylin Loş Başlamışlı, Mimar Sinan İlkokulundan Uğurcan Kaya ve Tezcan Canik, Toprakkale Mehmet Cevlani Önal İlkokulundan Osman Soylu’ya başarı belgeleri Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu ve protokol mensupları tarafından verildi.

Başarı belgelerinin takdiminin ardından, Vali Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları, Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivaline katılmaya hak kazanan projeleri incelediler. Saimbey Ortaokulu’nun “Durakmatik”, Şehit Veli Demiryürek Bilim Sanat Merkezi’nin “Park Etme” ve “Takım Yıldızları”, Yediocak İlkokulu’nun “Sese Duyarlı Kemer”, Mehmet Eminler İmam Hatip Ortaokulu’nun “Güneş Enerjisi ile Çalışan Akıllı Kamelya Perdesi”, TOBB Osmaniye Fen Lisesi’nin “Sağlıkta Yapay Zekâ”, Adnan Oğuz Anadolu Lisesi’nin “Tarlam Yakınımda”, Ahmet Cevdet Paşa Anadolu Lisesi’nin “Ters Kapan”, Mamure Ortaokulu’nun “Benim Elektron Mikroskobum”, Mithat Paşa İlkokulu’nun “Evim Güvende”, Şehit Binbaşı Adil Karagöz Anadolu Lisesi’nin “Şahin 96 İnsansız Hava Aracı Yangın Söndürme Mühimmatı”, Toprakkale Mehmet Cevlani Önal İlkokulu’nun “Sesli Işıklı Protez”, Mimar Sinan İlkokulu’nun “Yeni Nesil Tulumbacılardan Orman Muhafızı” isimli projelerini inceleyen Vali Dr. Erdinç Yılmaz, öğrencileri ve danışman öğretmenleri tebrik ederek, başarılar diledi.

Rufi TOPAL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.