Genel

TEMSİLİ VALİ EYLÜL NACAR: ”BİSİKLET YOLLARI  İSTİYORUZ”

Vali Yılmaz, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla Makamını Temsili Olarak 1. Sınıf Öğrencisi Eylül Nacar’a Bıraktı. Eylül Nacar, Vali Yılmaz’ın Osmaniye’de öncelikli hedefinin ne olduğu sorusu üzerine, “Binaların çok yüksek olmasını istemiyorum. Yaşadığımız çok büyük depremden biz çocuklar çok etkilendiğimiz için artık binaların yüksek olmasını istemiyoruz. Bir de binaların sağlam olmasını, daha çok yeşil alanın ve parkların olmasını istiyorum. Biz çocuklar bisiklet yolları istiyoruz. “dedi.

       Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını temsili olarak Cebelibereket Şehit Ahmet Yılmaz İlkokulu 1/A sınıfı öğrencisi Eylül Nacar’a bıraktı.  Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mulla Katık, Cebelibereket Şehit Ahmet Yılmaz İlkokulu Müdürü Dilşat Davarcı, Öğretmen Züleyha Çolak, Eylül’ün Annesi Selin Nacar ve Babası Mustafa Nacar yer aldı.

        Ziyaret sırasında konukları ile bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, daha sonra makamını Eylül Nacar’a bıraktı. Temsili olarak Valilik görevini üstlenen Eylül Nacar “Öncelikle tüm yaşamım boyunca unutamayacağım bu güzel ortamı yaşamama fırsat verdiği için Sayın Valim size sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün biz çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yılını kutlamanın onurunu ve gururunu yaşamaktayız. Büyük Önder Atatürk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı biz çocuklara armağan etmiştir. Atamıza bundan dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Osmaniyeli arkadaşlarımın ve tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum. “Gelecek çocuklarındır.” ilkesiyle biz çocuklar, geleceğin büyükleri olacağız. Bu yüzden siz büyüklerden barışın ve huzurun hâkim olduğu bir dünya istiyoruz. Savaşların ve acıların olmadığı, sevginin ve hoş görünün başrolde olduğu bir gelecek hayali kuruyoruz. Bu hayallerimizi ve beklentilerimizi sağlayan bütün büyüklerimize minnettarız. Geleceğin büyükleri olarak bizler de yeni nesillere bu bayrağı devredip ülkemizi gelecek yüzyıllara taşıyacağız. 100 yaşını dolduran Cumhuriyetimizi önümüzdeki “Türkiye Yüzyılı”nda da daha güzel noktalara ulaştıracağız. Huzurlarınızda sizlere ve bu cennet vatanı bizlere emanet eden atalarımıza söz veriyoruz.”diye konuştu.

        Eylül Nacar, Vali Yılmaz’ın Osmaniye’de öncelikli hedefinin ne olduğu sorusu üzerine, “Binaların çok yüksek olmasını istemiyorum. Yaşadığımız çok büyük depremden biz çocuklar çok etkilendiğimiz için artık binaların yüksek olmasını istemiyoruz. Bir de binaların sağlam olmasını, daha çok yeşil alanın ve parkların olmasını istiyorum. Biz çocuklar bisiklet yolları istiyoruz. “dedi.

       Ziyaretin devamında Belediye Başkanı İbrahim Çenet’i telefonla arayan Eylül, Başkan Çenet’e binaların yüksek olmaması, daha çok yeşil alan, park ve bisiklet yolları olması konusundaki taleplerini iletti. Eylül Nacar ziyaretin sonunda Vali olmanın kendisi için çok güzel bir duygu olduğunu ve bundan mutluluk duyduğunu söyledi.

        Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayan Vali Yılmaz, Eylül Nacar’a ziyareti için teşekkür ederek, başarılar diledi.

Valilik basın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.