Genel

Terör örgütü mensubu 3 kişi tutuklandı

PKK/KCK – PYD/YPG Terör örgütünün faaliyetlerine yönelik Osmaniye merkezli 5 ilde düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan Suriye uyruklu 5 şahıstan 3’ü tutuklandı.
Edinilen bilgiye göre, Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü’nün PKK/KCK – PYD/YPG terör örgütlerinin faaliyetlerine yönelik koordineli olarak başlattığı çalışmalar neticesinde, Osmaniye merkezli Gaziantep, Şanlıurfa, Mersin ve Adana illerindeki belirlenen adreslere eş zamanlı olarak şafak operasyonu düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda Suriye uyruklu olduğu belirlenen M.M., A.G., A.B., İ.M.G. ve M.M. isimli şahsılar gözaltına alındı. Bu arada ele geçirilen dijital materyallere de el konuldu.
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıslardan M.M. ile A.G. adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, A.B., İ.M.G. ve M.M. isimli şahıslar ise tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü’nün terörle mücadele kapsamındaki çalışmalarının kararlılıkla devam etmekte olduğu belirtildi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.