Genel

Terör Örgütü Üyelerine Eş Zamanlı Operasyon!

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda terör örgütü üyesi Suriye uyruklu 3 şahıs yakalandı. Şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre; PKK/KCK – PYD/YPG/YPJ Terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilerek engellenmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında; yapılan çalışmalar neticesinde üç Suriye uyruklu şahsın PKK/KCK terör örgütü uzantısı olan PYD/YPG terör örgütü içerisinde silahlı faaliyet yürüttüklerine yönelik fotoğraflarının bulunduğu ve devam eden çalışmalarda şüphelilerin ülkemize yasa dışı yollarla geçiş yaptıkları ve tespit edilen adreslerinde kamufle bir hayat sürdükleri tespit edildi.

Tespit edilen şüphelilerden Suriye uyruklu Şanlıurfa ilinde ikamet eden S.R., Mersin ilinde ikamet eden S.N. ve M.R. isimli şahıslara yönelik 06.07.2021 günü saat 06.00’da eş  zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Şahıslar yakalanarak gözaltına alındılar. Yakalanan 3 şüpheli, Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından 09.07.2021 günü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildiler.

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.