Genel

TOPLUM DESTEKLİ POLİS, ŞOFÖR VE ÖĞRENCİLERİ UYARDI

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk OKUMUŞ’un talimatları doğrultusunda, okul servisi araç şoförleri ve servislere binen öğrencileri, uyması ve bilmesi gereken kurallar hakkında broşür dağıtarak uyarıldı.

Salih Bahçeli İlkokulu önünde çalışma yapan ekipler, servis şoförlerine ‘Okul taşıtlarında aranan şartlar’, ‘Servis şoförü ve rehber personel ile ilgili bilinmesi gerekenler’, öğrencilere ise, ‘Öğrencilerin uyması gereken kurallar’ konularının ayrıntılı olarak anlatıldığı broşürlerden dağıttı.
Öğrencilere okul taşıtı beklerken aracın duracağı yerden en az 5 adım geride ve yayalara tahsis edilmiş alanlarda beklemelerini, araca binmek için koşmamalarını ve araç tam olarak durmadan araca binmeye ve inmeye çalışmamalarını,ayakta yolculuk yapmamalarını ve emniyet kemerlerinin mutlaka takılı olmasını, ayrıca Pandemi tehdidinin hala devam ettiğini maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını istediler.

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.