Genel

TOPLUM DESTEKLİ POLİS’TEN EVDEN HIRSIZLIĞA KARŞI UYARI

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü görevlileri, vatandaşları evden hırsızlık olaylarına karşı uyarmak için broşür dağıtarak bilgilendirme çalışması yaptı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk OKUMUŞ’un talimatları doğrultusunda, il genelinde evden hırsızlık olayları hakkında vatandaşları uyarmak ve bu kapsamda duyarlılık oluşturmak için çalışma başlattı. Rahime Hatun mahallesinde vatandaşların ikametlerine giden TDP ekipleri,  broşür dağıtarak bilgilendirmelerde bulundu.

Görevli ekipler tarafından yapılan bilgilendirme çalışmalarında evden hırsızlık olaylarına karşı dikkat edilecek hususlar; Bina girişlerine kamera ve sensörlü ışık sistemleri yerleştirilerek güvenlik standartlarımızı yükseltmeliyiz. Giriş veya zemin katta oturuyorsak pencerelerinize demir parmaklık yaptırmalı ve imkanınız var ise alarm sistemi taktırmalısınız. Tanımadığınız ve güvenmediğiniz kişileri (satıcı, falcı ve dilenci) evimize, apartmanınıza ya da iş yerinize almamalısınız, şüpheli durumlarda vakit geçirmeden 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak durumu bildiriniz. Binalarınızın içinde ve çevresinde gördüğünüz ama tanımadığınız kimselere kim olduklarını, kime geldiklerini sormalısınız. Binalarımızın eklenti olarak yapılan kısımları, doğalgaz ve su tahliye boruları ile pencere ve balkon demirlerinin tırmanmayı kolaylaştıracak tarzda olmamasına dikkat etmelisiniz. Zilinizi çalanın kim olduğunu sorgulamadan iç ve dış kapılarınızı açmamalısınız. Aldığınız tedbirlere rağmen hırsızlık olayı meydana gelmiş ise en kısa sürede 112 hattını arayarak bilgi vermelisiniz ve delillerin yok olmaması için hiçbir şeye dokunmadan polis ekiplerinin gelmesini beklemelisiniz, şeklinde bilgilendirme yaparak konuyla ilgili broşür dağıtımı yaptılar.

Yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini bildiren Rahime Hatun mahalle muhtarı İsa KAMA; bu tür bilgilendirme çalışmalarının vatandaşlarda duyarlılık oluşturmasına ve tedbir alınmasına katkı sağladığını söyledi. İsa Kama, “Bizlere düşen tedbir almak ve güvenlik güçlerimize suç ve suçlularla mücadelede yardımcı olmaktır. İlimizin güvenliği için geldiği günden bugüne canla başla çalışan İl Emniyet Müdürü Sayın Ahmet Selçuk OKUMUŞ ve emeği geçen tüm personeline teşekkür ediyorum” dedi. Bu tür bilgilendirme çalışmalarının ilerleyen günlerde il genelinde devam edeceği bildirildi.

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.