Genel

Tren yolculuğunda da negatif PCR test sonuçları ibrazı zorunlu!

İçişleri Bakanlığı‘nın 81 il valiliğine gönderdiği PCR testi konulu genelgeyle 6 Eylül’den itibaren aşı olmayanlara negatif PCR test sonucu gösterme zorunluluğu uygulanacak. Buna göre, şehirler arası trenlerde seyahat edecek yolcuların da aşı kartlarını veya 48 saat içinde yaptırılan negatif PCR test sonuçlarını ibraz etmeleri gerekliliği var. Bu kapsamda bir açıklama da Devlet Demiryolları Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük’ten geldi.

Hasan Pezük, koronavirüs tedbirleri kapsamında 6 Eylül tarihinden itibaren trenlerde aşı kartı ve PCR testi zorunluğu uygulamasının başlatılacağını anımsattı.

Hasan Pezük, “Şehirler arası trenlerde seyahat edecek yolcularımızın aşı kartlarını ya da 48 saat içinde yaptırılan negatif PCR test sonuçlarını ibraz etmeleri gerekmektedir” dedi.

“Salgınla mücadelede başarılı olmak, ancak hepimizin duyarlı olması ile mümkündür” diyen Pezük, yolculardan da tedbirlere uymalarını rica etti. Diğer yandan Pezük, TCDD Taşımacılık olarak gerekli tüm tedbirlerin alındığını da söyledi.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.