Genel

TÜM DÜNYA AMİNE SULTAN’A UMUT OLDU!

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde yaşayan İdris ve Elif Beyazdurna çiftinin SpinalMuskülerAtrofi (SMA) hastası olan 1,5 yaşındaki kızları Amine Sultan’ın tedavisi için gerekli 2 milyon 50 bin dolar için düzenlenen yardım kampanyası tamamlandı.

İdris ve Elif Beyazdurna çiftinin çocukları Amine Sultan’a henüz 4 aylıkken SMA Tip 1 teşhisi konuldu. Maddi durumu olmayan BeyazdurnaAilesi, tedavi için gerekli olan 2 milyon 50 bin dolar paranın toplanması için 14 ay önce “Amine Sultan’a Umut Ol” başlığı altında yardım kampanyası başlattı. Valilik izni ile verilen IBAN numarasına yardımda bulunulacağının duyurulmasının ardından tüm Türkiye’den ve bir çok ülkeden Amine Sultan’a umut yağdı. Gen tedavisinde kullanılmak için ihtiyaç duyulan 2 Milyon 50 bin dolar, 14 ay içerisinde toplandı.
SMA Hastası kızı Amine Sultan için başlattıkları kampanyada sona geldiklerini ve paranın tedarik edildiğinibelirten İdris Beyazdurna, “Kızımız Amine Sultan SMA hastasıydı. Tedavisi için başlatmış olduğumuz ve 14 ay boyunca süren kampanya süreci bitti. Tedavi için gerekli olan 2 Milyon 50 bin dolar toplandı. Emek veren, destek veren, bağışta bulunan herkesten Allah razı olsun. İnşallah en kısa zamanda Amerika’nın Teksas eyaletine götüreceğiz ve orada gen tedavisine başlayacağız. 3 ay fizik tedavi gördükten sonra inşallah kızımızı sağlığına kavuşturup memleketimize geri döneceğiz” şeklinde konuştu.

Amine Sultan’ın tedavisi için başlatılan kampanyaya yardım kermesi düzenleyerek destek veren Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti (OGC) Başkanı İsrafil Avcı da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “TEŞEKKÜRLER OSMANİYE! TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE! TEŞEKKÜRLER ALMANYA! Osmaniye AMİNE Sultan’a umut oldu. Kampanyamız sonuçlandı. Artık tedavi zamanı. Bu hayalin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Kanal B TV Genel Müdürü İzzet Dağıstanlı, Show TV Ana Haber Sunucusu Ece Üner, Fox TV Yurt Haberler Müdürü Öğün Yıldız, Star TV Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik olmak üzere Osmaniye’deki meslektaşlarım, kermesimize katkı sunan bayanlarımız, gönüllüler, siyasiler, spor camiası ve STK temsilcilerimiz ile vatandaşlarımıza çok teşekkür ederiz” ifadelerini paylaştı.

Ali Celal KAYMAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.