Genel

TÜRK GENÇLİĞİ; TÜRK MİLLETİNİN TEMİNATI,UMUDUN VE ZAFERİN MÜJDECİSİDİR

Osmaniiye Valisi Dr. Erdinç YILMAZ, 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda şu görüşlere yer verdi:

Şehitler Diyarı Güzel Osmaniye’min yiğit ve mert evlatları;

Bugün,ordu içerisinde örgütlenmiş olan FETÖ/PDY Terör Örgütünün, anayasal düzenimizi yıkmaya, vatanımıza kastetmeye kalkıştığı hain ve alçak darbe girişiminin bertaraf edildiğini gündür.

Bugün, Şanlı Ay Yıldızlı Al Bayrağı’mızın göklerde ebediyen dalgalanacağını bir kez daha tüm dünyaya duyurduğumuz gündür.

Bugünler bizimdir. Yarınlar; fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür evlatlarımızın omuzlarında yükselerek, ebediyen Türk Milleti’nin kalacaktır. Çünkü Cesur Türk Gençliği; Türk Milletinin geleceğe güvenle bakmasının teminatı, umudun ve zaferin müjdecisidir.

15 Temmuz gecesi, Asil Türk Milleti, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısına karşılık vermiş, yediden yetmişe, yurdun dört bir yanında tek yürek olup, iradesini bir avuç fetöcü darbeciye çiğnetmemiştir. Cumhurbaşkanımızın cesareti ve kararlılığı milletini yüreklendirerek bu alçak girişim bertaraf edilmiştir. Böylelikle; Şehadet aşkını göğsüne nakşeden bu millet, düşmanın kalbine korku salmıştır.

Unutmayalım ki; atalarımızdan emanet aldığımız bu güzel vatanımızı ve Ay Yıldızlı Şanlı Bayrağımızı korumanın yolu milletçe kenetlenmekten geçer. Bundan sonra bizlere düşen görevse birbirimizi daha çok severek kenetlenmek, birlik ve beraberlik içerisinde çok çalışarak, ülkemizi güçlendirmek ve muasır medeniyetler seviyesine taşımaktır.       

Bu vesile ile şanlı geçmişinde olduğu gibi 15 Temmuz’da da kutlu bir destan yazan milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere,  vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Hak yolunda, İstiklali uğruna mücadeleden vazgeçmeyen kahraman Türk Milletimizi ve Bayrağa bakınca gözleri dolan, Şehitler Diyarı Osmaniye’min yiğit evlatlarını sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Ezan Dinmez, Bayrak İnmez, Vatan Bölünmez. Türkiye Geçilmez!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.