Genel

TÜRK KIZILAYI’MIZIN HER DAİM YANINDAYIZ

29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi Osmaniye’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 Türk Kızılay gönüllüsü olan Mimarlar ve Mühendisler Grubu Başkanı ve Osmaniye Kültür Turizm ve Gastronomi Derneği Başkanı Y. Mimar Berna Banu  Başlamış ASKER  ile Prestij İnşaat sahibi eşi Zafer ASKER, Cumhuriyet Meydanında yapılan kutlama etkinlikleri programında  platformun hazırlanması , çadırların kurulması ve ikramların hazırlanması konusunda sabah saatlerinden saat 14.00’e kadar yoğun bir çalışma yaptılar.

Türk Kızılayı’nın insan hayatı açısından hayati derecede önemli olduğunu belirten Mimarlar ve Mühendisler Grubu Başkanı ve Osmaniye Kültür Turizm ve Gastronomi Derneği Başkanı Y. Mimar Berna Banu  Başlamış ASKER ile Zafer ASKER:  “ “Memleketimizde ve yeryüzünün dört bir yanında yardımlaşma ve dayanışmayı kendine görev edinmiş, ülkemizin gurur kaynağı, üyesi bulunduğumuz Türk Kızılayı’mızın #kızılayhaftası ??Kutlu olsun” dediler.

Osmaniye Belediyesi Mehteran Takımının da konserleri ile coşkulu bir havada kutlanan Türk Kızılayı Haftası etkinliklerinde yurttaşlara Kızılayın çalışmaları ile ilgili broşörler dağıtıldı.

TÜRK KIZILAYI ŞUBE BAŞKANINDAN TEŞEKKÜR MESAJI

Türk Kızılayı Osmaniye Şubesi Başkanı Mehmet Meke de etkinlik sonrası yaptığı açıklamada “Etkinliğimiz emeği geçen gayret eden alanımıza teşrif her bir kardeşimize ve platformun hazırlanmasına meydanın Türk kızılayımıza tahsis edilmesine ses sistemi nin masa ve sandalyenin ve çadırın kurulması ikramların hazırlanmasında Organizasyonun koordinesinde görev alan gayretlerini esirgemeyen kadın ve genç Kızılayla yönetim ve gönüllülerimize şükranlarımızı iletiriz” dedi.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.