Genel

Türkiye Güvercin Federasyonunda BİR OSMANİYELİ: YUNUS AKDAĞ

Türkiye Güvercin Federasyonu Yönetim kuruluna giren Osmaniye Posta Güvercinleri Derneği Başkanı Yunus AKDAĞ : “Şahsım olarak da Federasyonun Yönetiminde olmanın Gururunu Yaşıyorum, Sorumluluğumuz ağır ama bu görevi layıkıyla yerine getirecek tecrübeli bir ekibimiz var. Yeni Yönetim Kurulumuz Güvercin Camiasına Hayırlı olur inşallah. Önceki Yönetim kurulu Başkanımız Bilgin Tuncay ‘a ve Yönetim kurulu üyelerine verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor , yeni yönetim kurulumuza da başarılar diliyorum” dedi.

Osmaniye Posta Güvercinleri Derneği Başkanı Yunus AKDAĞ, Türkiye Güvercin Federasyonunun genel kurulunda yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

Türkiye Güvercin Federasyonu 2021 Genel Kurulu İstanbul’daki Federasyon Binasında Yapıldı. Seçime Tek liste ile Girildi.

Kongrede YÖNETİM Kurulu Başkanı Ferhat Gülez, 2. Başkan Sait Ekin, Yönetim kurul üyeleri Aydın Avcı , Rahmi Bozkır , Erdogan Topgül , Yunus Akdağ ve Ahmet Tayyar Başaran olurken,

DENETLEME KURULU üyeleri de Mustafa Hayıroğlu, Neşet Günay ve Mehmet Karataş’tan oluştu.  

Yönetime giren Osmaniye Posta Güvercinleri Derneği Başkanı ve HASRET Gazetesi personeli  Yunus AKDAĞ, İstanbul dönüşü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şahsım olarak da Federasyonun Yönetiminde olmanın gururunu yaşıyorum, Sorumluluğumuz ağır ama bu görevi layıkıyla yerine getirecek tecrübeli bir ekibimiz var.

Yeni Yönetim Kurulumuz Güvercin Camiasına Hayırlı olur inşallah. Önceki Yönetim kurulu Başkanımız Bilgin Tuncay ‘a ve Yönetim kurulu üyelerine verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür eder, yeni yönetim kurulumuza başarılar dilerim.”

“TÜRKİYE GÜVERCİN FEDERASYONU

Merkezi  İstanbul’da olan “Türkiye Güvercin Federasyonunun amacı:

Türkiye’deki kurulu bulunan Güvercin Dernekleri, çalışmalarında birlik ve uyumu sağlamak ve üst düzeyde bir yönetim kuruluşu oluşturmak üzere ‘Güvercin Federasyonu’ adıyla bir federasyon kurmuşlardır.

Üye dernekler arasında birlik, dayanışma ve yardımlaşmayı sağlamak ve her konuda kaliteyi artırmak, ihtiyaçlarını karşılamak, dernek yoluyla Güvercinciliğin gelişmesine ve yayılmasına yardımcı olmaktır.

Türkiye’deki mevcut Güvercin ırklarını yaşatmak ve ıslah etmek ayrıca ırk çeşitlerine göre ırk güzelliği, renk, oyun, yarış, doğa kuşları için gerekir ise ayrı komiteler oluşturarak bu damızlık kuşların sağlıklı bir şekilde üretimini sağlamak.

Türkiye de kaliteli ve yeterli sayıda Güvercin yetiştiricisinin çoğalmasını sağlamak ve bu güvercinler arasında dayanışma sağlamak.

Dünya ırkları ve Türkiye’ye has damızlık güvercin yetiştirmek için ırk ıslahı çalışmaları başlatmak ve ırkların bozulmamasını, saf ırkların korunmasını sağlamak, bu konularda komiteler oluşturmak.

Hasan KILIÇ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.