Genel

URUMÇİ KATLİAMINDA HAYATINI KAYBEDENLERİ RAHMETLE ANIYORUZ

İyi Parti Osmaniye İl ve Merkez İlçe Teşkilatı, Urumçi Katliamının yıldönümünde bir basın açıklaması yaptı. İl Başkanı Serat KILIÇ; “ Bütün dünya şunu bilsin ki; Uygur Türkleri asla ve asla yalnız değildir. Sonuna kadar soydaşlarımızın yanındayız” dedi.

Doğu Türkistan Türklüğünün korunması Varlığının devamı ve topraklarının bekası için bu konuyu gündemde tutmaya devam edeceklerini söyleyen Kılıç ”bu vesile ile  katliamda hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi de  rahmetle anıyoruz” dedi.

UYGUR TÜRKLERİ YALNIZ DEĞİLDİR

Konuyla ilgili olarak İyi Parti Osmaniye İl Başkanı Serat KILIÇ, “Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanlığı Doğu Türkistan Politikaları adına İstanbul, İzmir ve tüm ilçe teşkilatları , Kocaeli ve tüm ilçe teşkilatları, Ordu, Osmaniye İl ve ilçe teşkilatları, Denizli, Çorum ve Kırıkkale teşkilatlarımızda saat 14.00 te #UrumçiKatliamına dair basın açıklaması düzenleyerek Çin’in soydaşlarımıza karşı yaptığı insanlık dışı uygulamaları tekrar protesto ettik. Tepki toplantımıza katılan  tüm teşkilat Başkanlarımıza ve gönüldaşlarımıza teşekkür ediyoruz”

Haber merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik için, Google Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları'na tabi olan Google'ın reCAPTCHA hizmetinin kullanılması gerekmektedir.